Závěrečné 22. kolo základní části Kooperativa NBL – dnes 18.30: BK Pardubice (12 výher/9 proher) - BC Geosan Kolín (12/9). Hraje se v enteria areně.

„Po výhře nad Opavou jsme v dobrém rozpoložení. Troufám si říci, že jsme hráli hodně dobře. Nebylo to vítězství se štěstím, ale zasloužené,“ tvrdí pardubický asistent Adam Konvalinka. .

„Co se týče Kolína, v letošní sezoně má lehce obměněnou sestavu, ale jádro zůstává stejné: Adam Číž, Jirka Jelínek, teď hraje ve vynikající formě Kuba Petráš… Myslím, že jim trochu chybí DuBose, který odešel do Jindřichova Hradce, takže hrají v užší rotaci, ale rozhodně jsou nebezpeční. Hrají ve svém vlastním, specifickém tempu, kdy se do ničeho bezhlavě neženou a připravují si akce tak, aby zakončoval Adam Číž. Bude to oříšek, ale věřím, že když budeme hrát dostatečně agresivně, ve svém tempu a dle pravidel, která si řekneme, tak můžeme pomýšlet na vítězství,“ přemítá pardubický kouč.

Je to on, kdo táhne pardubické basketbalisty po výměně letopočtů. Když to v týmu drhne, zvedne prapor a dovede ho k vítězství. Přesně to je vizitka Tomáš Vyorala.

„Kolín je hodně útočně zaměřený tým. Když mu to v útoku nejde, neříkám, že je to pro soupeře snadné, ale cesta k vítězství je v takovém případě určitě snazší. Takže musíme bojovat a hrát takovou obranu, jako ve druhém poločase proti Opavě,“ nabádá pardubický rozehrávač.

Unikátní projekt Hrajeme spolu za Pardubice pokračuje osmým dílem.
Nová posilující dávka proti covidu? Hrajeme spolu za Pardubice

Beksa v posledních týdnech zpevnila obranu a už tak nemusí dávat tolik bodů. Nicméně se jí daří i na útočné polovině kurtu.

„Nechci říkat, že bychom měli dávat v každém zápase sto bodů, ale v útoku nám to teď klape. Obrana je pro nás prioritní. Po Novém roce jsme celý tým dobře nastartovaní, tak proč toho nevyužít i s Kolínem?“ klade si řečnickou otázku Vyoral.

Ať na palubovce zvítězí ten či onen, Kolín už si připsal jednu výhru. Kvůli projektu Hrajeme spolu za Pardubice se totiž vzdal domácího prostředí. A také druhé vzájemné utkání v základní části odehraje v Pardubicích.

Hrajeme spolu za Pardubice.Hrajeme spolu za Pardubice.Zdroj: BK Pardubice

Klapka: Hrajeme spolu za Pardubice poosmé

Utkání Pardubice versus Kolín se odehraje v rámci osmého ročníku projektu Hrajeme spolu za Pardubice. Předcházet mu bude hodinový koncert Komorní filharmonie Pardubice a tenoristy Štefana Margity, program začne úvodním vystoupením Taneční školy InDance v 16:30. Finanční výtěžek z prodeje vstupenek do enteria areny a z prodeje virtuálních vstupenek bude věnován ve prospěch jeden a půlroční Elinky Holíkové z Pardubic, která trpí spinální svalovou atrofií. Na místě budou vstupenky k dispozici od 15:30, s ohledem na sníženou kapacitu bude u pokladny v enteria areně v prodeji 200 ks vstupenek. Virtuální vstupenky lze stejně jako ty přímo do arény zakoupit v síti Ticketportal, a to i v průběhu celé akce.