Jak již bylo zmíněno, tak pardubičtí basketbalisté po čtvrté Slunetě, s kterou dokázali vyhrát, narazí na druhý Nymburk. Tento zápas bude o to speciálnější, že se jedná o poslední předvánoční představení miláčků pardubických fanoušků. Obhájci bronzových medailí mají v těchto dnech velice nabitý zápasový program: v sobotu sestřelili nebezpečné písecké Sršně suverénně o 36 bodů, v pondělí zvítězili v Českém poháru v hale SP Basket 98:80 a o další dva dny později dorazí do Pardubic.

„Nymburk je velmi kvalitní tým, čehož jsme si samozřejmě dobře vědomi. Figuruje na špičce Kooperativa NBL a hraje prestižní evropský pohár, v němž si vede velmi úspěšně,“ předeslal asistent trenéra Karolis Abramavičius.Recept na tradičního soupeře poodhalil pardubický pivot Kamil Švrdlík.

Pardubičtí basketbalisté senzačně zvítězili na půdě čtvrtého Ústí.
Vyo děkujeme za senzaci v Ústí. Zdecimovaná Beksa urvala výhru v prodloužení.

„Musíme navázat na kolektivní hru z Ústí, kde se nám především v základní hrací době dařilo dobře hýbat s míčem, půjčovali jsme si ho, s čímž měl soupeř velké problémy. Dali jsme také spoustu jednoduchých košů, například po seběhnutí po základní čáře. Na to bychom měli navázat. V současné době nemáme tak širokou soupisku, takže se také budeme snažit Nymburk co nejvíce zpomalit.“

"Z našeho pohledu bude také zásadní, abychom se neustále drželi v bodovém kontaktu a nenechali Nymburk odskočit. Jsem pevně přesvědčený, že pokud se nám to podaří, může to být velice zajímavé utkání." Litevský trenér, jenž působí v Bekse od konce listopadu, se na středeční duel těší ještě z jednoho důvodu. "Já osobně se na něj těším i proto, že půjde o náš první domácí zápas za dobu mého působení v Pardubicích. Velmi se těším na plnou halu a na pardubické fanoušky. Věřím, že nás budou maximálně podporovat a dovedou nás k úspěšnému výsledku," přeje si Karolis Abramavičius.