Kooperativa NBL – 11. kolo

Sluneta Ústí nad Labem (7. místo, 4 výhry/6 proher) - BK KVIS Pardubice (6. místo, 6 výher/4 prohry). Neděle v 18 hodin

Při pohledu na tabulku lze zjistit, že se střetávají sousedé na hranici šestky. Mjaí však úplně opačnou bilanci.

„Před námi je ještě jeden ze série venkovních zápasů, poslední před vánočními svátky. Ústí není v tabulce tam, kde se s ním počítalo před začátkem sezony. To je ale další důvod, proč proti nám bude připravené na sto procent. V minulé sezoně byla před prvním vzájemným zápasem obdobná situace a my jsme ho doma prohráli,“ upozorňuje na překvapivou prohru 76:80 pardubický kouč Dino Repeša.

Pro Pandy léta platí mix cizinců s tuzemskými plejery. Výjimkou netvoří ani tento ročník.

„Domácí mají velice kvalitní tým, jako každý rok s pěti zahraničními hráči, které v rotaci doplňují dva tři kvalitní čeští basketbalisté. Věřím, že naši hráči budou na utkání velmi dobře koncentrováni. Je pravdou, že Ústí mělo k dispozici celý týden, aby se na nás připravilo, kdežto my jsme ve středu hráli utkání Alpe Adria Cupu v Rakousku. Nicméně uděláme maximum, abychom vyhráli," slibuje Repeša.

David Pekárek, křídelní hráč BK KVIS Pardubice:

“Do zápasu rozhodně musíme vstoupit lépe než ve středu v Oberwartu. Není možné, aby nám Ústí dalo za první půli tolik bodů. Právě obrana bude z našeho pohledu klíčem k úspěchu. Všechna utkání po reprezentační přestávce jsme zvládli, vezeme se na vítězné vlně, v čemž chceme stoprocentně pokračovat. Je potřeba se v obraně prezentovat tak, jako v Opavě, v Hradci Králové a ve druhé půli v Rakousku. Pokud budeme podobně dobře bránit i v Ústí, tak pevně věřím, že odjedeme zpátky do Pardubic s vítězstvím.”