Nutno připomenout, že jim dlouhodobě chybí nejlepší střelec Dwayne Benjamin. V utkání byli dlouho nad Válečníky, ovšem v závěrečném kvartálu jim odešla střelba.

„Byl to jeden ze zápasů, kde čekáš, že ho budeš muset vybojovat. Oba týmy hrají tvrdě a úporně. Jedním z našich úkolů bylo pohlídat si doskok, hlavně na obranné polovině, a myslím, že tam jsme neodvedli dobrou práci,“ uznal kouč Levell Sanders.

Chcete důkaz? Čísla hovoří za všechny komentáře. Do závěrečné čtyřminutovky se vstupovalo za stavu 62:62. Od této chvíle se zabořily nohy pardubických hráčů do medu. Děčín v posledních 107 sekundách získal pod jejich košem těžko uvěřitelných pět odražených míčů.

„Samozřejmě to není lehké, ale pokud chceme vyhrávat takové zápasy, nesmíme dovolit doskočit soupeři míč i po trestných hodech. Musíme se v tom zlepšit a být připraveni do dalšího utkání,“ apeluje před sobotním zápasem na USK Levell Sanders.

Lednová střetnutí Beksy? Už jen venku!

Pardubické basketbalisty čeká ve zbytku měsíce ledna náročná série pěti venkovních utkání v řadě. Čtyřikrát v Kooperativa NBL, jednou v Českém poháru. Ve finišující základní části se postupně představí v Praze na USK (sobota 12. ledna), v Nymburku (čtvrtek 17. ledna), v Ostravě (19. ledna) a v Opavě (26. ledna). Ke čtvrtfinálovému utkání Českého poháru, které rozhodne o postupujícím do Final Four se Beksa vydá do Prostějova, kde vyzve domácí Olomoucko (středa 16. ledna). Další zápas v domácím prostředí odehraje až v sobotu 2. února, kdy přivítá v hale Dašická soupeře z Kolína.