BK Opava (3. místo, 5 výher/2 prohry – BK KVIS Pardubice (6. místo, 4 výhry/4 prohry. Přímý přenos na ČT Sport, zítra v 14:45.

Pardubické dlouhány čeká jako již tradičně velká výzva. V letošní sezoně je umocněná ještě tím, že doposud neporazili ani jeden tým z první čtyřky. Čtrnáct dní zápasového volna jim přišlo vhod k dobití baterek.

„Reprezentační přestávku jsme využili ke zvýšení anaerobních schopností hráčů. V posledních dvou domácích zápasech proti Slavii a Brnu byl totiž znát evidentní pokles energie. No a když chybí energie, tak není běhání ani snadné body. Také jsme zkusili vložit pár detailů do naší obrany,“ popisuje trenér Dino Repeša.

Beksa už musí mít na Opavany v jejich hale pifku. Vždyť tam padla sedmkrát po sobě. Naposledy na severu Moravy zvítězila 26.1. 2019.

„V Opavě nás jako každý rok čeká jeden z nejlepších týmů ligy, tým, který doma prohrál pouze s Nymburkem. Určitě si také potřebovali odpočinout, vzhledem k tomu, že z Kypru jeli přímo do Olomouce a není snadné takový rytmus vydržet. Domácí budou jistě hladovější a motivovanější. Určitě nechtějí prohrát dva zápasy v řadě,“ míní chorvatský kouč.

„Klíčové bude zastavit snadné body Opavy, jak z protiútoku, tak po útočných doskocích. Rovněž musíme dobře reagovat na změny obran. Naši hráči jsou více než připraveni na všechny možnosti. Nyní je čas, abychom ukázali svůj plný potenciál po dobře odpracovaných trénincích,“ podotýká Dino Repeša.