Nebe a dudy aneb Ani druhý zápas nové sezony nebyl pro pardubické basketbalisty měřítkem. Zatímco v prvním kole narazili venku na Nymburk (52:88), tak v domácí premiéře hostili Ostravu. Soupeř jim ale nesahal ani po kolena.

Prvního dvojciferného vedení se ujala Beksa v době, kdy na její straně inkasovaných bodů svítila nula. První koš zaznamenali hosté na konci páté minuty. Domácí pokračovali ve vraždění neviňátek a v každé čtvrtině zvyšovali svůj náskok, vždy o deset. Vedení o dvacet bodů dosáhli pardubičtí obři už ve 22. minutě, o třicet byli v plusu ve 34. minutě. Ke čtyřicítce měli blízko, ale největší rozdíl zůstal na osmatřiceti. Stovka jim unikla, protože se jejich košostroj zastavil už pět minut před koncem. Díky jasné dominanci Východočeši mohli poslat do hry všechny své hráče. A tak si premiéru odbyl i devatenáctiletý Michal Svojanovský.

BK JIP Pardubice – NH Ostrava 93:62 (29:15, 54:26, 77:47). Body: Kohout 20, Půlpán 15, Vyoral 13, Švrdlík 12, Slanina, Potoček a Škranc po 8, Pavlovič 6, Svojanovský 3 – Newkirk 18, P. Bohačík 13, Šmíd 10, Nábělek 8, Koloničný 5, Carroll a Paleník po 4. Rozhodčí: Kec, Kurz, Kovačevič. Fauly: 22:17. Trestné hody: 17/13 – 17/11. Trojky: 8:5. Doskoky: 54:36. Diváci: 911.

Ohlasy po utkání

Kenneth Scalabroni (trenér BK JIP Pardubice): "Pro nás je samozřejmě velmi dobré, že jsme vyhráli první domácí zápas. Myslím, že první poločas se nám povedl: hráli jsme rychle dopředu, dobře jsme si posouvali míč, velmi dobře jsme bránili. V druhém poločase už jsme nebyli tak koncentrovaní, hráli jsme pomaleji. Kdybychom pokračovali ve hře z první půle, mohli jsme skórovat mnohem více bodů. Jsme ale samozřejmě rádi, že jsme doma vyhráli."

Kamil Švrdlík (hráč BK JIP Pardubice): "Rozdíl je jednoznačný, řekl bych, že Ostrava asi od začátku neměla tu kvalitu. Dobře jsme do zápasu vstoupili, ale v druhé půlce už to nebylo ono, nehráli jsme tak, jak jsme si řekli. V hlavě jsme asi podlehl tomu rozdílu, který byl, a byli jsme trošku nekoncentrovaní. Je to ale první zápas doma, naše první výhra, a to se počítá. V příštích zápasech je potřeba navázat na první půlku."

Tomáš Bartošek (asistent trenéra NH Ostrava): "Zápas se mi hodnotí špatně. Vůbec jsme nekladli odpor, byli jsme slabí v osobních soubojích, domácí hned od úvodních minut jasně plnili roli favorita. Nevzdorovali jsme, uhýbali jsme ze soubojů, Viktor Půlpán si udělal z utkání dvojtaktové cvičení… Hlavně první poločas byl z naší strany tragédie. My jsme hodně mladý tým a s o to větší energie a nasazení. Druhý poločas už byl lepší, ale domácí měli náskok kolem 25 bodů a zápas se dohrával, ale aspoň už jsme tam měli světlé okamžiky."

Martin Nábělek (hráč NH Ostrava): "Ani nemám slov. Přijeli jsme sem vyhrát a to se bohužel nepovedlo. Náš výkon hodnotím hrozně záporně. Hráli jsme odevzdaně, soupeř si s námi dělal co chtěl, jakoukoliv akci dohrál jak chtěl. Na to, že jsme mladý tým, jsme ani moc neběhali, netlačili na balón. Nevím, k byl problém."