Pardubice – Sousedi v tabulce. Jenže jeden z nich je daleko movitější. V překladu do mluvy Kooperativa NBL má Ústí nad Labem aktuálně o dvě výhry lepší bilanci než pardubičtí basketbalisté.

Dnes 18:00: Sluneta Ústí nad Labem (4. místo, 16 výher/11 proher) – BK JIP Pardubice (5. místo, 14/13).

V letošní sezoně s nimi ještě ani jednou neprohráli. Na druhou stranu to bylo v minulém kalendářním roce, kdy se Bekse dařilo. Speciální nádech bude mít záaps pro Evana Singletaryho, který ještě v loňské sezoně na severu Čech působil.

„Každé utkání v nadstavbové části je těžké a náročný zápas očekáváme i tentokrát. Zvlášť při venkovních utkáních je potřeba hrát s maximální koncentrací, což bude platit i v Ústí. V tomto směru jsme odvedli dobrou práci minule v Nymburku a teď je potřeba na to navázat,“ velí trenér Pardubic Levell Sanders.

„Pokud jde o soupeře, tak Sluneta disponuje velice zkušeným týmem, který má na každé pozici dobré hráče. Takže musíme být připraveni hrát dobrou týmovou obranu. Za klíčové faktory považuji to, abychom kontrolovali doskok a limitovali vlastní míčové ztráty,“ nabádá pardubický lodivod.

O čem se mluví

Prohry se už dotáhly na výhry

Filmová hláška, kterou leze použít na současný stav pardubických basketbalistů. Pamatujete, co říká psychiatr Chocholoušek: Náš ústav se vám, pane Hudečku, mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politování hodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za deset let! A proč Beksa? Protože už deset let neměla takhle mizernou bilanci výher a proher v ligové soutěži. Ze sedmadvaceti utkání jich vyhrála čtrnáct a prohrála třináct. Jak je vidno, zápas od zápasu se vyrovnává. V nadstavbové části zvítězila pouze jednou z pěti duelů. A to dnes hraje v Ústí nad Labem a v pátek doma proti, sice trápícímu se, ale neoblíbenému Děčínu. Vydrží v kladných číslech?

Jak to vidí redaktor Deníku

Šesté místo je strop

Dál ani krok! V tomto případě platí: Níž ani krok! Pardubičtí basketbalisté sbírají v lize jednu facku za druhou. Spadli na pátou příčku a od sedmé je dělí jediná prohra. Nemá ale cenu stahovat kalhoty, když je play off daleko… Jedno je jisté, šesté místo je stropem. Protože za šťastné konstelace hvězd lze dojít i z této pozice do finále. Za to pro sedmou příčku je v rybníku, kde dělá vodníka Nymburk, vrcholem „jen“ semifinále.