Ať žije Opava! Podobné zvolání uslyšíte od pardubických basketbalistů. V této sezoně jí totiž porazili potřetí ze tří pokusů.

V souboji dvou lazaretů (Pardubicím chybělo duo černých Američanů Richard Williams - Donovan Jackson) se v první čtvrtině oba celky předháněly v přesné střelbě. Jako první zvlhl střelecký prach Opavě. V prvních čtyřech minutách druhé čtvrtiny se ani jednou neprosadila a domácí jí pláchli do dvojciferného trháku. Minutu před koncem první půle už vedli o sedmnáct.

Po změně stran však Beska pět minut působila na hřišti, jako by se její hráči viděli poprvé. Hosté si toho „všimli“ a nezdráhali se vrátit do utkání. Neslaná nemastná hra Východočechů pokračovala i v závěrečném kvartálu. Těsně za jeho polovinou bylo srovnáno (69:69). Poté si ale domácí uvědomili vážnost situace a koncovku umlátili. Nastartovala je trojka Viktora Půlpána, kterou podpořil razantní smečí Evam McGaughey.

BK JIP Pardubice – BK Opava 80:74 (29:25, 49:34, 63:58). Body: Pavlovič 19, Půlpán 16, Kohout 10, Švrdlík 9, Potoček a McGaughey po 8, Nečas a Svoboda po 5 – Kouřil 17, Klečka a Slavík po 11, Bujnoch 10, Švandrlík 8, Zbranek 5, Dragoun, Bukovjan a Kvapil po 4. Rozhodčí: Blahout, Nejezchleb, Jedlička. Fauly: 15:21. Tr. hody: 20/13 – 16/16. Trojky: 7:8. Doskoky: 48:36.