Brno prohrálo v prvním kole před vlastními diváky po prodloužení s Ústím nad Labem a v týdnu nestačilo venku na USK Praha. V týmu z pod Špilberku se představí také Petr Heřman, který se po návratu z americké mise do Pardubic, na tuto sezonu přemístil právě do Brna.  

BK JIP Pardubice - mmcité1 Basket Brno (0/2)

sobota 12. 10. v 17:30, SH Dašická

Adam Konvalinka (asistent trenéra):
“Doufám, že navážeme na předchozí domácí utkání: znovu hrajeme doma a zase chceme tvrdit muziku my. Nebudeme se dívat na soupeře, chceme předvádět naši hru, tak, jako se nám to dařilo v první půli utkání s Ostravou. Co se týče Brna, i když je tam hodně mladých hráčů, určitě půjde o takticky vyzrálý tým. Trenér Růžička je známý důrazem na taktickou stránku, stejně jako na týmové pojetí hry. Pokud jde o klíčové hráče, stoprocentně si musíme dát pozor na rozehrávače Smithsona, kterého známe z dřívějšího působení ve Svitavách, a na slovenského reprezentanta Körnera, tito dva hráči jsou asi největšími zbraněmi Brna. Českou osu tvoří zejména Kozina, Kereselidze, Nehyba, Jokl, Heřman a další hráči. My budeme chtít i tentokrát co nejvíce tlačit na soupeřovy hráče a sami si vytvářet dobré pozice. To je hra, kterou bychom chtěli produkovat v každém zápase, nehledě na to, jestli doma nebo venku.”

Ondřej Kohout (pivot):
“Když se vrátím ke středečnímu utkání s Ostravou, myslím si, že z naší strany to bylo týmové pojetí basketbalu - přesně takové, jaké bychom v letošní sezoně chtěli předvádět. Míč nám dobře putoval z rukou a všechny hráče se dařilo zapojit do útoku. Podle mě je to jediná cesta, jak můžeme být úspěšní, a proto bude velmi důležité, abychom to přenesli i do dalších a těžších zápasů. Čeká nás utkání s Brnem, což je víceméně další neznámý tým s novými hráči i trenéry. Rozhodující pro náš úspěch bude, abychom podali minimálně stejně kvalitní, týmový výkon."