Dnes 18.20: BK JIP Pardubice (9 výher/4 prohry) – Dekstone Tuři Svitavy (10/4). Hala Dašická.

Přestože se hraje atraktivní duel v televizi, není nad to vychutnat si jeho kouzlo přímo v hale. Pro Svitavy se může nazývat kultovní. Ještě nikdy v ní nezvítězily. Tuři vlastně za celou dobu působení v nejvyšší soutěži nevyhráli v Pardubicích nikde! A vesměs dostávali dvojciferně.

Ke stromku s výhrou

„Hraje se derby, takže očekávám, že v hale bude panovat skutečně skvělá atmosféra. K vánočnímu stromečku chceme odejít s vítěznou náladou. Aby se nám to podařilo, musíme odehrát celé utkání s obrovskou energií. Klíčových faktorů bude více. V první řadě je potřeba, abychom drželi vysoké tempo hry, abychom hráli dostatečně agresivně na obou polovinách. Co se týče soupeře, musíme být připraveni na zastavení přechodové fáze z obrany do útoku a nedovolit mu snadné koše,“ píše návod na výhru pardubický kouč Levell Sanders.

„Pozitivní je, že máme z posledních dvou zápasů dvě výhry. I když náš herní projev momentálně není na očekávané úrovni. Víme ale, že pokud se nám podaří zvítězit i nad Svitavami, tak bychom byli výsledkově tam, kde jsme chtěli o vánočních svátcích být,“ doplňuje trenéra kapitán Radek Nečas.

Důslednost a energie

„Derby s pardubickou Beksou je pro nás velkou výzvou v čase předvánočním. Čeká nás celek, který disponuje kvalitní soupiskou a velkým talentem. Musíme jít do zápasu s několika úkoly. Jednou z priorit je zamezení druhých šancí soupeře. Musíme být důslední v přechodové fázi a být těmi, kteří budou hrát s odvahou a energií, jaká nás zdobila poslední měsíc,“ zdůraznil trenér Svitav Lubomír Růžička.

„Výhra by byla krásným dárek k Vánocům, ale nečeká nás jednoduchý zápas. Chceme udržet naši vítěznou vlnu, což znamená podat konstantní výkon po celý zápas a nepodlehnout tlaku domácích,“ dodal křídelník Pavel Slezák.


Radši nejezdit…
Svitavští basketbalisté působí v nejvyšší soutěži devátou sezonu v řadě. Ještě nikdy se jim nepodařilo odvézt si z Pardubic vítězství. A je jedno jestli se hrálo v multifunkční aréně, v hale na Dukle či teď několik let pravidelně ve sportovní hale Dašická. Celkem v krajském městě prohráli sedmnáctkrát. Včetně posledního souboje o bronz.