Pardubice - Beksa přivítá v pátek Válečníky

Koule na noze. Tahají za sebou osm proher v lize a dokonce deset v soutěžních utkáních. To je současný Děčín. Jenže tím by se neměli pardubičtí dlouháni nechat ukolébat. Válečníci totiž pokaždé, když se jim hrubě nedaří, procitnou právě v Pardubicích. Chcete důkaz? Předloňské play off, když v nadstavbě Beksa severočeského soka zcela zničila. Nebo v loňské sezoně, kdy se Děčín chytil právě v hale na Dašické.

7. kolo nadstavby Kooperativa NBL, skupina A1:

Pátek 17.00: BK JIP Pardubice (5. místo, 15 výher/13proher) - BK Děčín (7. místo, 14/14), hala Dašická.

Ve středu naopak pardubičtí basketbalisté ukončili sérii proher, když dobyli palubovku v Ústí nad Labem. Vždyť do té doby oba celky vyhrály dohromady v nadstavbové části jediný zápas. To když Beksa porazila doma Opavu.

“V rychlém sledu nás čeká další těžký zápas. V základní části jsme prohráli obě utkání s Děčínem, takže vůbec nezáleží na tom, jaké teď mají výsledky, my musíme být připraveni na náročný zápas. Jedním z klíčových faktorů bude kontrola našeho obranného doskoku, aby soupeř nemohl využívat druhé šance, také nesmíme dopustit snadné koše z přechodové fáze. Opět to bude o nás, o našem týmovém úsilí. Chceme stavět na tom, co jsou naše silné stránky, hrát náš styl hry. V posledních dvou zápasech jsme dali do hry hodně energie, hráli jsme s velkým úsilím, a přesně v tom musíme pokračovat i proti Děčínu, nabádá pardubický trenér Levell Sanders.

Severočeský dvojblok tohoto týdne je tedy zatím pokořen z padesáti procent. Dnes čeká Pardubice daleko těžší šichta.

“S Děčínem to je vždycky silová hra, ale my jsme na to připraveni. Naším cílem bude hrát náš styl, hrát rychle, držet vysoké tempo. Nejen ze středečního zápasu v Ústí, ale i z předchozích utkání v Nymburku a proti Olomoucku, si musíme přenést do naší hry stejnou energii, se kterou jsme odehráli tato utkání, to je cesta k úspěchu,” říká pardubický rozehrávač Viktor Půlpán.