Tajemství úspěchu se může skrývat ve vydařené přípravě. A ta Lvům právě začala. Tým izraelského kouče Ronena Gingburga se v její úvodní fázi bude scházet k tréninkům v Nymburce. Ve městě českého basketbalového giganta nechybí ani pardubická dvojice Viktor Půlpán - Tomáš Vyoral, ze Svitav dorazil Šimon Puršl. Kádr ještě není kompletní, hráči se budou postupně připojovat. Včetně hvězdy Tomáše Satoranského.

Jednotky jsou převážně zaměřeny na střelecký trénink doplněný o základní nácvik herních kombinací.

„Smyslem je dostat kluky po dovolené a individuální přípravě zpátky do basketbalového zatížení,“ vysvětlil Ginzburg. Někteří hráči totiž ukončili loňský ročník brzy. Například vyřazení čtvrtfinalisté Kooperativa NBL.

„Jako každý rok jsem se připravoval se svým trenérem v posilovně a na atletickém oválu. Letos za mnou do Opavy přijel kondiční trenér reprezentace Michal Miřejovský, který se mnou udělal čtyřdenní minisoustředění,“ pochvaluje si rozehrávač Jakub Šiřina.

Po dlouhé sezoně, ve které cestoval po celé Evropě s opavským celkem v rámci Ligy mistrů, si chtěl od míče především odpočinout.

„Balon jsem držel poprvé zhruba deset dní před srazem. Dřív jsem ho nechtěl vidět, abych měl do basketu zase velkou chuť,“ usmívá se.

Když už je řeč o míči, tak Češi mají k dispozici zcela nový typ, se kterým se bude v Číně hrát. „Držel jsem ho poprvé. Je o sto procent lepší než balon, se kterým jsme hráli doteď, ať už kvalifikace, nebo šampionáty,“ nadšeně vypravuje pivot Patrik Auda.

„Tenhle se skvěle drží v ruce a dá se bez problémů chytit,“ dodává.