Ve čtvrtek vyvrcholí kvalifikace o postup na mistrovství světa v Číně. Respektive je od 18 hodin na programu poslední domácí zápas Lvů. Čeští dlouháni znovu rozbili svůj stan v Pardubicích. Tedy v tradičním místě, kde se kvalifikační duely na českém území v této kvalifikaci konají. Nejdříve absolvovali lehčí tzv. protahovací trénink. Ten druhý už snesl nejpřísnější parametry.

Velká derniéra se přiblížila. Čeští basketbalisté odpočítávají poslední hodiny do závěrečného zápasu kvalifikace o MS před domácím publikem. Ten vypukne ve čtvrtek od 18 hodin v Pardubicích. I když už svěřenci trenéra Ginzburga mají dávno splněno a letenku do Číny na světový šampionát jim už nikdo nevezme, čeká je ještě jeden velký úkol. V zápase proti Bosně a Hercegovině chtějí poděkovat domácímu publiku. Nejlépe výhrou.

Soupeřům se do východočeského města musí jezdit s těžkou hlavou. Neuspěli tu Islanďané, Finové, Bulhaři a ani Rusové, kteří padli v památné bitvě v září loňského roku. Až do pětice výběr trenéra Ginzburga padl - v listopadu v oslabené sestavě nestačil na Francii. Teď by se Češi chtěli vrátit do vítězného módu a poděkovat tak publiku tvořenému fanoušky ze všech koutů republiky za podporu během celé kvalifikace.