Levell Sanders a Tomáš Bartošek končí na pozicích trenérů týmu BK JIP Pardubice. Vedení klubu se s oběma trenéry vzájemně dohodlo na ukončení spolupráce.

Levell Sanders vedl pardubický tým od začátku ledna 2016, kdy jej převzal po předchozím trenérovi Dušanovi Bohunickém, jenž rezignoval. Bohunického asistent Tomáš Bartošek pokračoval ve stejné pozici i v tandemu s Levellem Sandersem.

Letošn ročník znamenal fiasko. Spolu se svými svěřenci nespnili ani jeden ze tří vytyčených cílů: postup do Ligy mistrů, postup do Final Four Českého poháru a medaili z Kooperativa NBL. Celkové páté místo je nejhorším umístěním v novodobé historii.

Do klubové kroniky se ale zapsali. Tato trenérská dvojice končí svoji etapu v Bekse s bilancí tří bronzových medailí v Kooperativa NBL a kompletní medailové sbírky v Českém poháru.

"Po vzájemné dohodě, kdy obě strany cítily, že je čas se posunout jiným směrem, jsme se s oběma trenéry domluvili na ukončení spolupráce. Klub děkuje Ellovi i Tomášovi za oddané služby a velice si cení jejich nasazení a profesionalismu v uplynulých sezonách. Pod jejich vedením se podařilo získat zlato, stříbro i bronz v Českém poháru a tři bronzové medaile v Kooperativa NBL, z tohoto pohledu za sebou zanechávají v klubové historii Beksy výraznou stopu. Rozcházíme se profesně, ale ne lidsky, a obě strany si v budoucnu dovedou představit opětovnou spolupráci. Upřímně přejeme Ellovi i Tomášovi hodně štěstí v nových působištích i v osobním životě," okomentoval situaci pardubický generální manažer Martin Marek.