Celkem sedmkrát se objevil název východočeského klubu v basketbalové anketě s názvem Hvězdy NBL. Ve dvou případech se o zápis postaralo jedno jméno. A ceny převzali dva zástupci v individuálních kategoriích. Nejužitečnějším hráčem letošního ročníku Kooperativa NBL byl hráči, trenéry i odborníky zvolen Javonte Douglas, který hájí barvy BK Olomoucko.

PES OBRANÁŘ Z PARDUBIC

Zpět k zástupcům východních Čech, lépe řečeno Pardubického kraje. Jak je známo, ten má v nejvyšší soutěži mužů dva reprezentanty. Letos na pomyslném trůnu vystřídaly Svitavy pardubickou Beksu. A to se projevilo i v anketě. Šest ze sedmi čárek si připsali právě Tuři. Na jejich krajského rivala „zbyla“ jediná. Za to velmi prestižní. Za nejlepšího obránce ligy byl totiž vybrán rozehrávač Viktor Půlpán.

„Čím jsem víc na hřišti, tak je vidět, že se v obraně snažím hodně jezdit. A jsem rád, že jsem byl takto vyhodnocen. Obrana je u mě silnější stránkou než útok a musím na ni trochu sázet. Rád sedím na hráčích, kteří vyvážejí míč, a jsem rád, když to tým pak zvedne. Strhnu ho a ostatní začnou jezdit se mnou,“ popisuje svojí hru reprezentační rozehrávač.

Pardubice jsou na toto ocenění už zvyklé. Celé soutěži totiž v minulosti kraloval v obraně Radek Nečas.

„Právě Šutys mi dává nejvíc zabrat. Jsem rád, že ho máme v týmu a že je to jenom na tréninku. Je na něm znát ohromná zkušenost. Jeho čtení útočníků a předvídavost se od něj snažím učit,“ oceňuje spoluhráče Viktor Půlpán.

Zdroj: Deník

NEJLEPŠÍ KOUČ ZE SVITAV

Druhé individuální ocenění pro kraj ukořistil Lubomír Růžička. A být nejlepším trenérem v uznávané Kooperativa se nestává každý rok. Mladý kouč, který letos kroutí desátou sezonu v nejvyšší mužské soutěži, byl takto vysoce ohodnocen vůbec poprvé.

„Individuálně to je zatím největší ocenění, jakého se mi v basketu dostalo. Nicméně to jako vyloženě individuální cenu neberu. Protože se jedná o zásluhu celého realizačního týmu, managementu a zejména hráčů a také fanoušků, kteří nás podporují. Trenér nepracuje sám, ale má kolem sebe celý tým,“ připomíná hlavní kouč Dekstone Svitavy.

Druhé místo jeho týmu po nadstavbové části uchvátilo laickou i odbornou veřejnost. On logicky sám sebe nevolil.

„Hlasoval jsem pro Tondu Pištěckého. V Ústí odvádí dobrou práci a s týme se dlouho držel v horním patře tabulky,“ zdůvodňuje svojí volbu Růžička.

Zdroj: Deník

Hvězdy letošní NBL

MVP:

Javonte Douglas (Olomoucko)

Největší zlepšení sezony:

František Váňa (Olomoucko)

Nejlepší obránce:

Viktor Půlpán (BK Pardubice)

Nejlepší trenér:

Lubomír Růžička (Tuři Svitavy)

Nejlepší pětka NBL:

Roman Marko (Tuři Svitavy)

Jaromír Bohačík (Nymburk)

Lukáš Palyza (BK Olomoucko)

Javonte Douglas (Olomoucko)

Charles Aiken (Tuři Svitavy)

Nejlepší česká pětka:

Jakub Šiřina (BK Opava)

Jaromír Bohačík (Nymburk)

Lukáš Palyza (Olomoucko)

Petr Benda (Nymburk)

Pavel Houška (Úst nad Labem)

Nejlepší zahraniční pětka:

Roman Marko (Tuři Svitavy)

Lamb Autrey (BK Armex Děčín)

Sean O’Brien (Tuři Svitavy)

Javonte Douglas (Olomoucko)

Charles Aiken (Tuři Svitavy)

(nbl, zz)