V úvodním semifinále na sebe narazili vítěz základní části a čtvrtý v pořadí po šesti kolech. Pardubické duo však ústecké soupeře rozstřílelo. Po vyrovnaných šestkách, rozhodly tříbodové střely a především famózní výkon Davida Škrance. Za minutu stačil vypálit na koš sedmadvacet pokusů a hned jednadvacet jich prohnal košem. Dalibor Fait nestačil zareagovat, když jich dal „jen“ šestnáct. A když Josef Potoček zopakoval jeho součet, tak Jan Maděra musel napodobit Škrance. To se mu nepodařilo, a tak před závěrečnou disciplínou, kterou jsou hody z poloviny hřiště, měla Beksa k dispozici dvaceti bodový náskok. Ten udržela (celkově 145:125), protože všichni aktéři zaznamenali jeden long shot.

Shoot-outZdroj: Archiv

Finálový protivník pardubické dvojice vzešel ze souboje Děčína s Opavou. V něm prokázali více umu borci ze slezského týmu Luděk Jurečka a Jakub Šiřina.

Pravě tito zkušení hráči byli ve finálovém klání mírnými favority. Jenže mládí jim předvedlo zač je v Pardubicích basketbal…

Po šestkové střelbě měla Beksa k dobru jediný bod. Nicméně po trojkách už bylo téměř jasno. Zatímco pardubické duo předvedlo podobné výkony (Škranc 25/17 a Potoček 28/22), tak Opava vypadala jako den a noc. Šiřina propadl, když dal pouze šest trojek, zatímco Jurečka jich zapsal čtyřiadvacet. Stáhl tím deficit svého týmu ze sta na osmadvacet. Naděje Opavy ale zhasla poté, co Šiřina minul všechny pokusy ze středu hřiště. Vítěznou serenádu okořenil Potoček dvěma long shoty. Beksa tak zvítězila v poměru 153:125. 

Hokejisté Přerova v krásné bitvě porazili České Budějovice 4:2. Milan Klouček
Klouček: Klubu, který mě vychoval, chci něco vrátit