V posledním kole základní části nestačili favorizovaní pardubičtí basketbalisté na předposlední Kolín. Nutno podotknout, že končili zápas v dezolátním zdravotním stavu na rozehrávačském postu. Kdo si vsadil na hosty stokorunu, dostal od bookmakerů 660 Kč.Pardubičtí poprvé vyslali do bojů chorvatskou posilu Ozrena Pavloviče. Jenže. K nemocnému rozehrávači Viktoru Půpánovi se těsně před zápasem připojila jeho alternativa na tomto postu Richard Williams. A rozehrávačské problémy ještě nebyly u konce.

BK JIP Pardubice - BC Geosan Kolín 78:84 (14:17, 32:39, 48:68). Body: Pavlovič a Kohout po 12, Švrdlík 11, Potoček a McGaughey po 9, Svoboda 6, Jackson 5, Nečas a Brožek po 4, Škranc a Výcha po 3 - Walton Jr. 21, Bratčenkov 17, Číž 11, Thompson 10, Machač 8, Šoula 7, Purifoy a Dlugoš po 5. Rozhodčí: Baloun, Nejezchleb, Vošahlík. Fauly: 21:26. Pět chyb: 39. Pavlovič, 40. Potoček - 39. Šoula, 40. Walton Jr. Trestné hody: 19/16 - 32/22. Trojky: 8:10. Doskoky: 48:36. Diváci: 1012.

Jako první skórovali domácí, ovšem jak se později ukázalo bylo to jejich jediné vedení v utkání. Po pěti a půl minutách hry se Kolín dostal do dvojciferného vedení (14:4). Na to se nemohl dívat "implantovaný" rozehrávač Donovan Jackson a přitáhl svůj tým na rozdíl čtyř bodů. A pak přišla pro Beksu další pohroma. Jackson si pod košem poranil prst a ze zápasu odstoupil. Role se tak chopil Michal Svoboda, kterému kryl záda nezkušený Lukáš Brožek. Utkání bylo vyrovnané do poloviny druhého kvartálu, kdy se poprvé v pardubických službách trefil Pavlovič. Hosté soupeři pláchli v závěru první půle a tento brejk se ukázal jako rozhodující. Krátce po změně stran narostl náskok Geosanu znovu na deset bodů. A s domácími bylo ještě hůř, protože do závěrečné části vstupovali už s dvacetibodovým mankem. Nicméně Východočeši zápas nezabalili. Trojkami se snažili zvrátit vývoj Pavlovič i Josef Potoček. Když se v závěru oba dva vyfaulovali zhasla poslední naděje domácího týmu.