Zatímco v pardubické Bekse panuje zdánlivý klid, u krajského rivala ve Svitavách se toho v posledních dnech dost událo. Vedení klubu nelenilo a nabídlo spolupráci dvěma hráčům z Olomoucka. Posilami by měli být Adam Goga a Marek Sehnal, kteří se upsali Turům na dva roky s opcí. Celkově pátým nováčkem v týmu bude Jan Křivánek, který přichází z USK Praha. Jen pro zajímavost: Trevor Thompson, který za Tury odehrál v nedokončené sezoně jenom dva zápasy, bude nyní působit v belgickém Mechelenu.

Mistrovský Nymburk přišel o jednu ze svých opor, Zacha Hankinse, který se upsal izraelskému Maccabi Rishar Lezion. Do nymburského dresu se po tříletém úspěšném působení ve Svitavách vrací Luboš Kovář.

Ústí nad Labem se rozloučilo se svou velkou oporou Pavlem Houškou, který se rozhodl ukončit kariéru basketbalového profesionála a bude se věnovat civilnímu zaměstnání. Vedení klubu pokračuje v tradičním hledání v zahraničí a s radostí kvitovalo, že kontrakt prodloužil Spencer Svejcar, kterému bude pomáhat jeho krajan D.J. Hanes. Pětadvacetiletý Američan přichází z kosovského klubu Trepca.

Olomoucko bude v nové sezoně rozhodně spoléhat na umění Davida Pekárka, který přichází z Hradce Králové.

Kolín se také tuží a kádr pro novou sezonu doplnil o slovenského pivota Jakuba Petráše (211 cm) z Handlové a forwarda s českým a chorvatským pasem Armina Maziče. Ten v minulém soutěžním ročníku nastupoval v italské sérii C za Gemini Murano.

Královští Sokoli z Hradce Králové prodloužili hráčskou smlouvu s Filipem Haladou.

V Ostravě střídá v roli asistenta Tomáše Bartoška teprve čtyřiadvacetiletý Adam Choleva. Expardubický Bartošek bude u A týmu působit jako konzultant a plně se věnovat ostravské mládeži.