V pátek sehráli dramatický zápas až do koncovky, o den později odpadli na startu druhého poločasu a manko už nesmazali.

Basketbalisté Pardubic se z Prostějova vrátili s nepořízenou a sérii budou chtít srovnat na domácí půdě. „Přišlo mi, že v sobotu jsme hráli lépe. Ta třetí čtvrtina, co jsme tady předvedli, se už ale nesmí opakovat,“ burcuje svůj tým pivot Beksy Kamil Švrdlík, odchovanec přerovského basketbalu, který oblékal i dres tehdejších prostějovských Orlů.

Druhý zápas série jste prohráli 91:102. Ale už ve třetí čtvrtině to vypadalo, že je rozhodnuto. Souhlasíte?
Samozřejmě, měli jsme tam výpadek, kdy jsme nebyli schopní dát body a nedokázali jsme ubránit útoky soupeře. Skóre se navýšilo a Olomoucko se dostalo do pohody, proměňovalo střely. U nás to byl naopak zmar. Chtěli jsme utkání dohrát tak, abychom to neodchodili a přenesli jsme něco pozitivního do dalšího zápasu. Bylo to o pětadvacet, ale závěr nebyl tak špatný.

Dlouho jste vedli, před koncem poločasu ale nastal zádrhel. Co bylo jeho důvodem?
Měli jsme hodně rychlých protiútoků, chodili jsme rychle dopředu. Pak jsme ale začali hrát trošku pomaleji a hra se vyrovnala. Pořád to bylo ale dobře rozehrané, plus minus dva body, to je v pohodě. Ale samozřejmě ten začátek třetí čtvrtiny, to je špatné.

Soupeř vám okamžitě odskočil na dvouciferný rozdíl. Vypadalo to, že jste se pak už ani tolik netlačili pod koš.
My se snažíme to potom třeba odstřílet z dálky a to je samozřejmě hloupost. Nespadnou tam dvě tři střely a Olomoucko už je zase na koni.

V Prostějově jste vyhráli na konci nadstavby. Jeli jste sem sebevědomí?
Samozřejmě. V pátek to vítězství bylo blíž, ale v druhém zápasem jsme po většinu doby hráli líp než v tom prvním utkání. Jenže až do koncovky se hrálo jen v pátek. V play-off je každý zápas zkrátka jiný.

Jak hodnotíte vaší situaci v sérii po dvou venkovních porážkách?
Samozřejmě by se jinak vracelo za stavu 1:1. Ale my pořád musíme uhájit svoje hřiště. Když dvakrát vyhrajeme, tak se zpět do Prostějova pojede lépe. Je to o tom, abychom dvakrát vyhráli a zvládli to, co zvládlo Olomoucko, tedy že uhájilo svoji palubovku.

Věříte, že bude domácí prostředí hrát velkou roli?
Ano, doufám, že budeme sebevědomější a nestane se nám zase taková třetí čtvrtina, co se nám stala tady. Ale bude to těžké, určitě nečekáme, že se to najednou obrátí a bude to o dvacet pro nás. Domácí palubovku si ale chceme uhájit.