Někteří borci s Ginzburgovy armády se potkávali v průběhu nedohrané sezony v Kooperativa NBL a také v kvalifikačním dvojutkání proti Dánsku a v Litvě. Rok se s rokem sešel, tedy necelý a česká reprezentace je opět v přípravě. Letos už se sice kvůli kororonaviru nebudou hrát žádná mezistátní utkání včetně listopadové kvalifikace, ale proč nepotrénovat na té nejvyšší úrovni. Národní tým si dává tento týden dostaveníčko v Mariánských Lázních.

Na kempu se objevil i Tomáš Satoranský, který už s Chicagem v letošní posunuté sezoně nezasáhne do play off v NBA. Alespoň částečně si může vynahradit zvýšený zájem diváků o basketbal, o který vloni v září přišel. V rámci mediálního dne uspořádala reprezentace otevřený trénink pro veřejnost. Součástí byla podpisová akce pro členy BK Mariánské Lázně.

„Potěšilo nás, že místní dorazili na náš trénink. Zájem fanoušků vnímám po celé léto, kdy se pohybuji po Praze. Lidé mě poznávají a pořád ještě gratulují k úspěchu z Číny. Doufejme, že to nadcházející dva roky bude stejné a vyvrcholí to na EuroBasketu v Praze,“ přeje si Tomáš Satoranský.

Na závěr reprezentačního srazu se v tomto lázeňském městě v pátek koná vyhlášení tradiční ankety Basketbalisty roku.