Jedna věc je, že bez zraněné trojice Brunk, Burda, Šafarčík byla pardubická sestava do značné míry omezena, jak šířkou rotace, tak kvalitativně. To je bez pochybností pravda.

Pardubičtí fotbalisté se v Boleslavi rvali jako lvi. Všechny body pro domácí tým však vystřelil Kušej.
Produktivita rozhodla. Šanci na body pro Pardubice zhatil Kušej

Jenže současně to rozhodně neznamená, že by pohled na palubovku musel být pro pardubické fanoušky natolik tristní, jaký se jim nabízel po většinu tohoto zápasu. Domácí basketbalisté zcela propadli ve všech směrech a soupeře nestalo jednoznačné vítězství ani moc sil. Během druhé čtvrtiny si vypracoval dvouciferný náskok a po změně stran se Beksa propadala do stále hlubší bodové propasti.

O jejím počínání svědčí například zoufalá bilance zpoza trojkového oblouku (32/2!!), přičemž první pardubickou trojku dal Vyoral za beznadějného stavu ve 28. minutě. A také poměr bodů z rychlého protiútoku (6:29) asi komentář nepotřebuje…

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí vs. SK Benátky nad Jizerou.
Krajské fotbalové výsledky: Divizní šlágr pro Ústí, Libišany do čela přeboru

„Z naší strany to bylo trapné a ostudné. Je mi fakt trapně být tadyv hale po takovém zápase… Tohle jsem ještě neviděl. Od nás to bylo strašně nekolektivní, ať v obraně nebo v útoku, to říká všechno. Víc k tomu asi nemám co říci,“ soukal ze sebe pardubický pivot Kamil Švrdlík.

„Zápas se mi vůbec nehodnotí dobře. Děčín je velmi dobrý tým, hraje hodně fyzicky, má výbornou přechodovou fázi, ale všechno tohle víme. Z naší strany byl tenhle duel realistickým obrazem toho, jak na tom jsme, ať už z pohledu zraněných hráčů, nebo toho, jak hráči dokážou ukázat na palubovce svou tvář. Celé hodnocení je hlavně o tom, že jsme neukázali charakter,“ uvedl trenér Vanja Miljkovič.

Beksa se s aktuální bilancí pěti výher oproti sedmi porážkám propadla na deváté místo průběžného pořadí Kooperativa NBL, tedy mimo top osmičku, která bude hrát skupinu A1. A protože má jako jeden z mála týmů plný počet odehraných zápasů, tak se v tuto chvíli zdá, že ani účast v lepší nadstavbové části nemusí být taková samozřejmost, jak by si každý myslel.

Společná fotografie legend.
Souboj legend dal zlaté razítko na stoleté oslavy pardubického hokeje

Příští sobotu 18. listopadu nastoupí Pardubice k dalšímu střetnutí v Brně.

Kooperativa NBL

12. KOLO: BK Pardubice – BK Armex Děčín 64:99 (14:19, 30:47, 46:71). Body: Škifič 16, , Pekárek 11, Alford 11, Švrdlík 9, Vyoral 7, Potoček 5, Štěrba 3, Vrábel 2 – Walton 33, Svoboda 20, Carter 13, Kroutil 10, Macháč 7, Slowiak 5, Rozsypal 4, Mach 4, Šturanovič 2, Bobek 1. Rozhodčí: Blahout, Linhart, Peták. Fauly: 21:19. Trestné hody: 24/18 – 22/15. Trojky: 2:14. Doskoky: 48:43. Diváci: 632.