Nezvykle brzy se do přípravy zapojil Tomáš Vyoral, který vypadl z „repre“. Naopak někteří hráči jestě nejsou k dispozici. A hlavně, tréninky nemá na povel Dino Repeša, který naopak jako asistent u národního týmu zůstal. Toho svého - chorvatského.

„Posilka“ i palubovka

Jako vždy o prázdninách rozbili stan v hale Dukla. Koučům se hlásil tucet hráčů.

„Tím, že v současné chvíli je v hale Dašická rekonstruováno osvětlení a poté bude i palubovka, jsou dopolední tréninky situovány do haly Dukla. No a odpoledne budeme využívat halu v univerzitním kampusu,“ předesílá Radek Nečas, sportovní ředitel pardubického klubu.

Na „cvičence“ nejdříve čekala hodina v posilovně a poté stejně dlouhá basketbalová pasáž na palubovce. Ostatně jako po celý týden.

Tréninkové jednotky vede nový pardubický asistent trenéra Vanja Miljković, který má k ruce kondičního trenéra Martina Skřivánka. Hlavní kouč Dino Repeša si totiž si až do poloviny září plní svoje asistentské povinnosti u chorvatského národního týmu, který bude startovat na EuroBasketu 2022.

Do Pardubic přesto v nedávné době zavítal. Jeho země totiž svedla na turnaji s názvem CZ BASKETBALL Cup finálovou bitvu s českým nároďákem. A odjel jako poražený. Prohru 83:95 okomentoval pro Deník.

„Ve druhém poločase už nám trochu docházely síly. Po utkáním s Bulharskem jsme neměli den odpočinku jako náš finálový soupeř. Musím ale uznat, že Češi hráli opravdu dobrý basketbal.“

Ale zpět na klubovou, přesněji řečeno na úroveň pardubického týmu.

„Věřím, že hráči vstoupili do přípravného období maximálně nažhaveni a motivováni. S touhou se ukázat našemu novému asistentovi v co nejlepším světle,“ přemítá Radek Nečas..

| Video: Youtube

Hledá se ještě jeden pivot

Jak už to bývá v letním čase, trenéři nikdy nemívají k dispozici všechny hráče.

Hned od startu přípravy se s Beksou sžívá chorvatský podkošový hráč Mateo Čolak. Schází duo mladých nováčků Matyáš Vrábel – Adam Lukeš.

 „Prvně jmenovaný je v rekonvalescenci po zranění z mistrovství Evropy dvacítek a druhý dostal od trenérů týdenní volno po nedávno skončeném šampionátu osmnáctek. Stejně jako křídelník David Pekárek po kanadské Letní lize,“ vysvětluje.

Do přípravy áčka se naopak zapojilo kvarteto extraligových juniorů: Josef Pluhař, Adam Mikuláš a bratři Jakub a Tomáš Novákovi.

Vítanou posilou na trénincích se stal Tomáš Vyoral, na něhož tentokrát nezbylo místo v národním týmu. V tomto termínu je to věc nevídaná. Kvůli reprezentačním akcím se totiž pokaždé přidával k týmu až na poslední chvíli.

Co se týče kádru, klub intenzivně řeší příchod pivota.

„Při výběru zahraničních hráčů jsme nijak netlačili na pilu. Chtěli jsme si dát čas a zvolit správně, aby noví hráči byli opravdovými posilami. V současné době finalizujeme jednání s pivotem, jehož jméno snad budeme moci fanouškům v brzké době oznámit,“ přeje si Radek Nečas, který je už nyní spokojen: „Složili jsme tým, který bude jednoznačně motivovaný k tomu, aby dokázal uhrát co nejlepší umístění.“

První přípravné utkání Beksa odehraje 28. srpna v německém Chemnitzu.