Domácí BK KVIS vyzve soupeře z Brna a na obou stranách Je pořád spousta hráčů i oba trenéři, kteří si dobře pamatují jarní třaskavou čtvrtfinálovou sérii, která se v brněnský prospěch rozhodovala teprve v pátém duelu.

Sobota 17.30: BK KVIS Pardubice (6. místo, 4/3) – Basket Brno (5. místo, 4/2)

„V minulé sezoně jsme s Brnem hráli dvanáct zápasů. Víme, jakým způsobem hraje v útoku i v obraně, ale stejně tak bude i soupeř připraven na nás. My musíme hrát lépe v obraně nežli proti Slavii, protože nemůžeme spoléhat na to, že v každém utkání nastřílíme 90 bodů. Potřebujeme být agresivnější, jak jsme byli v poslední čtvrtině středečního zápasu,“ vyhlašuje kouč Pardubic Dino Repeša.

„Eliminovat musíme především výborné střelce hostů, jimiž jsou hlavně Chatman, Mishula a Bálint. Jakmile takoví hráči dostanou volné střely, budou nám dělat výrazné problémy. S Brnem je to pokaždé velký zápas, jedná se o skvělý tým s dobrým trenérem. My chceme pokračovat ve vítězné šňůře,“ dodal Repeša.

„Celkově víme, co od Brna čekat. Jeho kádr se proti minulé sezoně moc neobměnil. Určitě to bude ještě těžší zápas než proti Slavii, na obranné polovině musíme podat daleko lepší výkon,“ je si vědom rozehrávač Tomáš Vyoral.

Jedná se o poslední ligový duel před reprezentační pauzou, ovšem také během ní bude do Pardubic soustředěno basketbalové dění, neboť v pátek 11. listopadu přivítá Česko v enteria aréně v kvalifikaci MS tým Černé Hory.