Pardubice – Zběsilé tempo. Nadstavbová část vstupuje do druhé poloviny.

Dnes 18:00: BK JIP Pardubice (4. místo, 16 výher/13 proher) – egoé Basket Brno (8. místo, 10 výher/19 proher). Hala Dašická.

Pardubičtí basketbalisté konečně zaznamenali dvě výhry za sebou. A reálnou šanci mají na třetí. Hostí totiž nejslabší celek skupiny A1. Navíc mají extrémní motivaci vrátit mu prohru ze vstupního duelu této fáze Kooperativa NBL.

„Musíme pokračovat v tom, co se nám dařilo v předchozích utkáních, tedy nastoupit se stejnou energií a se stejným úsilím, jako v Nymburce, Ústí a proti Děčínu. Brno nehraje špatný basketbal, i když prohrálo několik posledních zápasů. Chybělo jim několik hráčů a není jasné, kdo nastoupí proti nám, ale naším úkolem je soustředit se sami na sebe. Musíme být připraveni na změny obran brněnského týmu, protože mnohokrát hrají zónovou obranu, a také na to, že hrají v menší sestavě, neboť jim chybějí dva podkošoví hráči. Jako vždy potřebujeme, abychom hráli náš styl agresivního basketbalu, abychom nedali Brnu nic jednoduchého,“ píše recept trenér Levell Sanders.

Dnes 18:00: Dekstone Tuři Svitavy (2. místo, 20 výher/9 proher) – BK Olomoucko (3. místo, 18 výher/11 proher).

Aktuální rozdíl dvou vítězství mezi soupeři jasné říká, že v hale Na Střelnici bude k vidění magnet kola žádající si tomu adekvátní kulisu. Případný úspěch by Tury posunul na dosah druhé příčce po dlouhodobé části, ale vzhledem k aktuální formě Olomoucka, kterou před několika dny odnesla debaklem Opava, čeká na svěřence Lubomíra Růžička skutečně těžká práce.

„Zápas proti Olomoucku je dalším soubojem týmů ze špičky tabulky. Čeká nás soupeř hrající ve velké herní pohodě. Tým se opírá o skvělé individuální výkony dvojice Douglas – Palyza. Nebezpečných střelců je však vícero a my musíme poctivě bránit a doskakovat,“ připomíná svitavský kouč.