Opava doma neprohrává. Tedy do té doby, než když do tamní haly dorazí Nymburk. Ale to už je obehraná písnička několika let. Pardubickým basketbalistům se ve Slezsku také dvakrát nedaří.

Sobota 18:00: BK Opava (8 výher/2 prohry) - BK JIP Pardubice (5 výher/3 prohry)

V letošní sezoně se oba celky ještě neměly tu čest se střetnout. Opavské totiž v termín zápasu čekaly boje v kvalifikaci Ligy mistrů, do které nakonec nepostoupili.

“Velmi důležitý bude vstup do utkání, který ukáže, jak se bude vyvíjet celých čtyřicet minut. V Jindřichově Hradci jsme nezačali dobře, pak jsme to sice honili, ale nedohonili. Takto začít v Opavě rozhodně nemůžeme. To bychom si pod sebou podřezali větev, protože jak se Opava dostane do laufu, tak už ji nikdo nezastaví. Musíme začít mnohem lépe,“ má jasno asistent Adam Konvalinka.

„Z klíčových faktorů bych zmínil aktivitu na útočném doskoku, náš návrat z útoku do obrany, aby nám domácí hráči nezabíhali za záda, a také mentální nastavení a odolnost. Z celého týmu cítím vnitřní sílu a velké odhodlání podat v Opavě co nejlepší výkon a bojovat o vítězství,” míní pardubický trenér Adam Konvalinka.

Basketbalové utkání Kooperativy NBL mezi BK JIP Pardubice (v bíločerveném) a Basket Fio banka Jindřichův Hradec (v modrém) v pardubické hale na Dašické.
Utopeni ve Vajgaru. Bolt by jim finiš záviděl, Jindřichův Hradec však nedoběhli

Pardubičtí dlouháni sice dávají k devadesáti bodům, ale soupeř je ještě přestřílí. Kromě obrany je nutné, aby se do střelecké listiny zapisovalo více hráčů než šest. Jedním z nich, na které se dá v tomto směru spolehnout, je David Pekárek.

“Přijde mi, že Opava s pivotem Markussonem hraje ještě více zónu, na což jsme se v přípravě zaměřili. Pokud jde o nás, atmosféra je pořád pozitivní. Jsme odhodlaní s tím něco udělat a zastavit sérii neúspěšných výsledků. Poslední prohry nás samozřejmě bolí, ale stále je první část sezony. Máme velký potenciál se pořád zlepšovat, na čemž pracujeme. Klíčovým faktorem zápasu v Opavě bude kvalita naší obrany,” podporuje v názoru svého trenéra pětadvacetiletý křídelník.