Česká republika – Francie 59:72 (27:11 36:27 47:49). Body: Kyzlink 23, Auda 10, Balvín a Bálint po 8, Hruban 6, Hanzlík a Kříž po 2 – Wembanyama 22 (17 d.), Lacombe 13, Makoundou 10, Francisco, Lang a Benitez po 6, Albicy a Kamagate po 3, Begarin 2, Inglis 1. Rozhodčí: Lanzarini (Ita.), Lucis (Lot.), Gracin (Chor.). Fauly: 18:18. Trestné hody: 11/9 – 17/8. Trojky: 6:8. Doskoky: 37: 48.

Příznivci oranžového sportu v pardubické enteria areně si v první čtvrtině museli myslet, že si oba týmy vyměnily dresy. Lvi totiž vstoupili do utkáním způsobem, že z galského kohouta lítalo peří. Vedení 21:3 bylo jak z basketbalové romance. Francouzi nechtěli ostudu, a tak přepnuli na vyšší obrátky. Přesto podobně jako v domácím zápase v poločase ztráceli. Jenže třetí kvartál stejně jako v srpnu loňského roku zcela ovládli. Hosty táhla hvězda budoucnosti Wembanyama. V závěrečné desetiminutovce se už favorit nenechal zaskočit.

„Hrálo se ve skvělé atmosféře a my začali dobře, také jsme ale měli ve hře určité limity. V první půli jsme přesto odvedli dobrou práci, v druhé už nebyla tak dobrá obrana. A v útoku bylo jasné, že to bude těžké při naší úzké rotaci a při spoustě změněných střel obranou soupeře.,“ hodnotil český trenér Ronen Ginzburg, který spokojeně dodal: „Tým, který obvykle sází 90 bodů, jsme ubránili na 72, a to bylo z naší strany skvělé. Tihle hráči ukázali, že mají budoucnost v národním týmu. V útoku bylo jasné, že to bude těžké. Oni běžně drží soupeře v obraně na 60 bodech a já jsem pyšný, jak jsme většinu zápasu hráli."

Kvalifikaci uzavřou Češi už zítra v Černé Hoře (od 19 hodin) a domácí hrají o vše. Respektive o postup z poslední možné, třetí příčky.