KOOPERATIVA NBL, skupina A1
BK KVIS Pardubice (5., 18/16) vs. USK Praha (8., 12/22)
Sobota 30. března, 17:30, hala Dašická

„Hned po porážce v Ústí jsme si v šatně řekli, že domácí zápas s USK je pro nás jako play off. Kdybychom totiž šli do vyřazovací fáze po několika prohrách v řadě, těžko by se tenhle kurz na startu čtvrtfinále otáčel. Pro naše hlavy a sebevědomí je tedy velice důležité tento duel zvládnout a vyhrát," zdůrazňují pivot Kamil Švrdlík.

„USK sice změnil nějaké hráče, ale koncept hry, která je založena na velké agresivitě, zůstává stále stejný. Klíčovým faktorem bude, abychom se soupeři vyrovnali v nasazení. V poslední době také máme problém dát jednodušší koše, které přicházejí z dobré obrany. Být schopni ubránit a následně si pomoct snazším košem z přechodové fáze, to je něco, co potřebujeme zlepšit. A ještě bych zmínil doskok. V předcházejících vzájemných utkáních jsme USK byli schopni přeskákat, což nám pomohlo k vítězstvím, důležité to tedy bude i tentokrát,” vypočítává Švrdlík faktory, které by měl být v utkání rozhodující.

Sluneta Ústí - Pardubice, nadstavba KNBL 2023/2024. Maverick Rowan
VIDEO: Famózní venkovní šňůra Beksy skončila na palubovce Ústí

„Proti USK jsme nedávno odehráli velmi vydařené utkání, ale před několika dny soupeř podepsal nového rozehrávače, který určitě dodá celému týmu impuls. Velkou předností USK je bojovnost a nasazení, což zdobilo i nás během nedávné šestizápasové vítězné šňůry. V posledních nevydařených utkáních jsme to trošku ztratili a musíme se soustředit na to, abychom se k tomu vrátili, stejně jako k týmové hře. Naše pozice před play off stále není jistá, výhru bychom opravdu moc potřebovali,” říká trenér Vanja Miljkovič, který stále nemůže počítat se zdravotně indisponovanou dvojicí Vyoral, Marshall.