Hráčkám BK Studánka jde v závěru soutěže o hodně. Tým se už dlouho potácí v pásmu sestupu a tak každé utkání je hrou o bytí či nebytí a každá výhra má cenu zlata. Před víkendovými zápasy zněl úkol jasně, dvě výhry. Utkání s Aritmou Praha, která se také nacházela ve stejné pozici jako domácí, bylo utkáním o čtyři body. Důležitost mače se projevila na jeho průběhu a Studánka měla obrovskou výhodu, že v jejím dresu se objevila Karolina Šotolová, hrající ŽBL za KP Brno, a její účast lze označit jako X-faktor zápasu. Karolina dala téměř polovinu bodů svého týmu a byla jasnou jedničkou na hřišti. Škoda, že se k ní víc nepřidaly ostatní spoluhráčky, protože by utkání patrnšě nedospělo do dramatické koncovky ze které vyšly „s odřenými zády“ pardubické basketbalistky.

Ty sice ve čtvrté desetiminutovce získaly slibný osmibodový náskok, ale pak víc jak tři minuty nebyly schopny se trefit a Aritma se dotáhla v poslední půlminutě na rozdíl koše. Nedělní utkání už Studánka hrála bez své sobotní kanonýrky a bylo to znát, protože další posila ze ŽBL, Levinská ze Sokola HK, se příliš neprosadila. Pardubický tým výhru založil lepší první půli a přestože USK na začátku druhé půle na chvilku otočil skóre, brzy si Studánka vzala vedení zpět a vypracovala si až dvanáctibodový náskok.

Ten ale v závěru lehkovážně dovolila soupeřkám snížit na pět bodů. V tabulce si Studánka polepšila po 18. kole na deváté místo a je před ní ještě pět utkání včetně odloženého s Havířovem.

1. liga žen: BK Stduánka – Aritma Praha 68:66 (32:32), Kar. Šotolová 31, Hrubá 9, Medová, Novotná po 7, Tabačková 5, Šmahelová 4, Vojtová 3, Pavlíčková 2. BK Studánka – USK Praha B 75:70 (41:34), Tabačková 19, Vojtová, Šmahelová po 15, Medová 11, Levinská 8, Novotná 4, Černá 2, Kr. Šotolová 1.

Celostátní liga kadetek U17, finálová skup.: BK Studánka – Slunetas Ústí nad Labem 82:76 (41:36). BK Studánka – Bk Lok. Karlovy Vary 80:69 (34:27).

Extraliga mladších žákyň U14, sskup. B: Sokol HK – BK Studánka 101:27 (44:13), Váňová, Matějková po 10. BK Studánka – Sokol HK 27:69 (15:35), Ciprová 9, Matějková 8.