Nadevianty přišlo jaro

Po stopách muže, který se ukájel v prostorách rozestavěné sportovní haly v Tyršových sadech, pátralo několik hlídek městské policie.

Jeho počínání na linku 156 oznámila mladá žena. Muž se před ní obnažil a onanoval, když mu žena nevěnovala pozornost, odešel.

"Nebylo to vůbec příjemné, šla jsem od něj co nejdál a radši zavolala policii. Ten muž se pak chůzí vydal přes zdymadlo směrem na Cihelnu," řekla Deníku žena, pro kterou procházka Tyršovými sady skončila nemilým zážitkem.

V patách deviantovi byli rázem strážníci městské policie, pachatel měl ale náskok, který důkladně zužitkoval.

"Pátrá po něm pět hlídek, prohledali jsme všechno od Tyršových sadů, až k Cihelně, nasazen byl i služební pes. Bohužel zatím neúspěšně," řekl nám na místě jeden ze strážníků.

Muž, po kterém policisté pátrají mohl patřit i k bezdomovcům. Podle popisu svědkyně byl spíše mladší, měl černé krátké vlasy a výrazně modrou mikinu. Městská policie teď se na kontrolu Tyršových sadů, ale i dalších městských parků více zaměří.

Zároveň strážníci vyzývají občany, aby v případě setkání s deviantem neprodleně kontaktovali linku 156 nebo 158 s udáním místa a co nejpřesnějším popisem pachatele.