„Učitel bez vědomí školy vybíral od studentů peníze na různé výlety a mimoškolní aktivity, které se ale nekonaly. Také si nechal platit za učební pomůcky a služby, které škola poskytuje bezplatně. Odhadujeme, že si přišel asi na třicet tisíc korun,“ uvedla ředitelka školy Lenka Rolečková.

Paradoxní je, že učitel na této škole působil pouze dva měsíce, během kterých stačil od studentů vyinkasovat větší i menší částky. „Jakmile jsem zjistila, co se stalo. Ihned jsem ho propustila a podala na něj trestní oznámení,“ dodala Rolečková.

Případem se tak momentálně zabývá policie. „Vše je v šetření. Tomuto muži již bylo doručeno usnesení o zahájení trestního stíhání. Za trestný čin zpronevěry mu hrozí až tři roky vězení,“ řekla našemu Deníku mluvčí pardubické policie Dana Hejkalová.

Problémy s tímto případem má však paradoxně také další rybitevská škola. „Tento odsouzeníhodný čin byl spáchán na Prospeře, nikoliv na naší Střední odborné škole stavební, jak často uvádějí některá média, čímž poškozují dobré jméno naší školy,“ říká rozhořčeně ředitel SOŠ stavební Jaroslav Pakosta.