„Místní muž začal u fontány před nádražím hrubě nadávat 34letému cestujícímu z České Třebové. Slovní konflikt vyvrcholil tím, že agresivní útočník sebral poškozenému čepici a francouzskou hůl a oboje mu hodil do fontány,“ popsal nám událost jeden z pardubických policistů.To však silně opilému výtržníkovi nestačilo a do invalidy se pustil také pěstmi. Vrcholem pak bylo, když mu druhou francouzskou hůl přerazil o lavičku! Přivolaní policisté poté dechovou zkouškou opilci naměřili neuvěřitelných 3,85 promile alkoholu! Ihned tedy putoval na záchytku. Napadený muž sice nijak vážně zraněn nebyl, ale poškozením jeho berlí mu byla omezena možnost běžného pohybu. Pardubičtí policisté takto indisponovanému muži okamžitě zařídili opravu poškozené francouzské hole.

„Agresivnímu útočníkovi bylo po vystřízlivění sděleno podezření z trestných činů výtržnictví a také omezování osobní svobody. Za tyto skutky jej může justice odsoudit až ke dvěma letům odnětí svobody,“ řekla včera našemu Deníku tisková mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová.

Podle našich informací není agresivní opilec pro policii neznámý. Již v minulosti se údajně dopustil několika skutků na hranici zákona. „Patří k partičce bezdomovců, kteří ve městě a většinou právě na nádraží jen žebrají a popíjejí alkohol,“ potvrdil nám jeden z pardubických policistů. Podle něj je tento skutek poměrně „silné kafe“. „Takhle se chovat k invalidovi, to už je fakt hnus. Ten člověk nemůže mít žádnou soudnost. Vysvětlit, nikoliv však omluvit, to lze jedině tím, že měl skoro čtyři promile alkoholu,“ dodal pardubický policista.

Přesto, že vlakové nádraží a jeho blízké okolí je poměrně ostře sledované státní i městskou policií, k občasným výtržnostem zde dochází.