Po jejich odchodu z vesnice zbyly oči pro pláč jednomu staršímu manželskému páru.


Okolo půl druhé odpoledne si dvaaosmdesátiletý majitel, který v tu dobu pobýval na zahrádce, všiml, že z jejich domu vycházejí tři ženy. „Jedna se prý najednou začala muže ptát, zda nemá na prodej nějaké králičí kožky. Poté, když se na ničem nedomluvili, ženy odešly. Následně však starší manželé zjistili, že byli okradeni,“ řekl Pardubickému deníku dobře informovaný zdroj.

Muž společně se svojí manželkou zjistili, že ze zásuvek v domě jim byly odcizeny úspory a důchod ve výši devadesát tisíc korun. „Pravděpodobné pachatelky byly snědé pleti. Dvěma z nich bylo asi padesát let a byly silnější postavy. Na sobě měly dlouhé černé sukně. Třetí žena byla štíhlá a na sobě měla rifle,“ uvedla popis mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová. Podle ní policisté následným šetřením zjistili, že na tyto zlodějky údajně čekal v automobilu muž rovněž snědé pleti s tmavými vlasy staženými do culíku. „Jednalo se pravděpodobně o vozidlo Škoda Octavia tmavé barvy,“ dodala policejní mluvčí.

Policie nyní opět vyzývá občany, aby při zjištění podezřelých osob či vozidel v jejich okolí, okamžitě informovali policii na bezplatnou tísňovou linku 158.