Okresní soud poslal v minulých dnech na dva roky do vězení dvacetiletého Jaroslava H. Ten totiž zavinil dopravní nehodu, při které zemřel jeho spolujezdec.

Tragická nehoda

Ke tragické události došlo v neděli 18. srpna loňského roku kolem druhé hodiny ráno. „Jaroslav H. a Petr F. jeli osobním vozidlem z Dašic do obce Časy. Jaroslav H., který řídil, vjel náhle do protisměru a narazil do stromu. Jemu se paradoxně nic nestalo, jeho spolujezdec byl však velmi těžce zraněn a během několika okamžiků zemřel,“ popsal nám tehdejší událost jeden z pardubických policistů.

Policisté na místě zjistili, že mladík za volantem byl podnapilý. „Bylo mu naměřeno více než jedno promile alkoholu,“ potvrdil nám policista. Celý případ se pak dostal před pardubickou okresní justici. Jaroslav H. však před soudem tvrdil, že si na celou situaci vůbec nepamatuje. Přitom z tehdejší nehody vyvázl jen s lehkým otřesem mozku… „Jaroslav H. říkal, že neví, kam jeli, proč tam jeli, zda před jízdou pili alkohol a ani si prý nepamatoval, kdo řídí,“ řekl Deníku pardubický okresní soudce Karel Gobernac. Podle něj byly vypracovány znalecké posudky, jejichž závěrem bylo, že řídil obžalovaný a že ani jeden z mladíků nebyl při jízdě připoután.

Zajímavé na celé věci bylo i to, že Jaroslav H., přesto, že vedle něj umíral kamarád, nejprve volal otci, následně přítelkyni a až teprve potom přivolal záchranku. Z lékařských zpráv však vyplynulo, že ani okamžitý zásah lékařů by spolujezdci život nezachránil. „Jaroslav H. byl shledán Okresním soudem v Pardubicích vinným z trestných činů ublížení na zdraví a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Odsouzen byl ke dvěma letům odnětí svobody do věznice s dohledem. Součástí trestu je i zákaz řízení na dobu sedmi let,“ potvrdil nám verdikt soudce Gobernac. Odsouzený si ponechal lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání.