„Čtyřiadvacetiletý muž z Pardubicka nejprve odcizil na recepci hotelu na nádraží ČD klíče od pokoje. S nimi si pak odemkl a z místnosti, kde byli ubytováni cizinci, ukradl peníze a osobní věci,“ řekl včera našemu Deníku jeden z pardubických policistů.

Zloděj však měl smůlu v tom, že v době jeho odchodu z pokoje se ubytovaní cizinci vraceli. „V podstatě ho vyrušili. Mladý zloděj reagoval tím, že utekl oknem na střechu přilehlé budovy. Dostal se však do pasti. Ze střechy totiž neměl úniku. Nebylo možné se dolů dostat jinak než po žebříku nebo opět zpět do okna,“ dodal policista.

K zásahu tak museli být přivoláni i hasiči, kteří zloděje ze střechy vysvobodili. V tu dobu však už na něj čekali také policisté. „Škodu si cizinci vyčíslili na čtyři tisíce korun. Odcizené věci poté policisté u zloděje našli a vrátili je majitelům,“ potvrdila nám mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová.

Téhož dne pak vrchní inspektor policie obvinil zadrženého muže z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Obviněný muž byl umístěn do policejní cely.