Nad dodržováním přísných opatření na pardubickém letišti dohlíží královéhradecké oblastní ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie. Podle mluvčí Ivany Ježkové se změny neobejdou bez navýšení počtu policistů.

„V co nejkratší době musíme pro pardubické letiště přijmout devatenáct nových policistů. Ti, kteří zde nastoupí do služby, budou mít jistou perspektivu. V případě jakékoliv reorganizace a změny u cizinecké policiie se tato opatření nebudou týkat pardubického letiště. Prioritou bezpečnosti našeho státu je totiž zajištění ochrany vnější hranice nejen České republiky, ale celého schengenského prostoru,“ řekla Ježková.

Podle ní ti, kteří nastoupí do služby na pardubickém letišti, mohou počítat ze zajímavou prací, dobrým finančním ohodnocením i s možností dalšího vzdělávání. „Mohou se zúčastnit například specializovaných rekvalifikačních kurzů v oborech pyrotechnik, odhalování padělaných listin a dokladů, a nebo psovod se zaměřením na odhalování výbušnin a drog. K zajímavým specializacím patří také odstřelovač, který používá zbraně, s nimiž se policisté při běžné službě nesetkají. Všichni přijatí policisté se mohou zůčastnit přímo v Pardubicích jazykových kurzů, otevřené dveře budou mít i k jinému vzdělání, třeba i na vysoké škole,“ ujistila mluvčí.

Zájemci o praci na Referátu cizinecké a pohraniční policie Pardubice–letiště se moho přihlásit na Personální skupině Ředitelství SCPP, Bidlova 477, 500 01 Hradec Králové, telefon 974 520 272.

A jaké jsou požadavky? Věk nad 18 let, občanství ČR, bezúhonnost, ukončené úplné střední vzdělání s maturitou a dobrý zdravotní, fyzický a psychický stav.