Strážníci se pokusili zjistit jméno a bydliště dívky. Ta však byla schopná strážníkům říct pouze to, že ve městě byla se svým bratrem a ztratila se. Kde bydlí, si nepamatovala.

„Hlídka se pokusila prostřednictvím evidence obyvatelstva zjistit její bydliště, ale uvedené jméno v ní nefigurovalo,“ přibližuje mluvčí hradecké městské policie Eva Čížková. Strážníci se pokusili vypátrat příbuzné ztracené dívky i přes rozhlas v obchodním domě Tesco, poblíž kterého byla objevena. „Nikdo se ale ostraze ani strážníkům nepřihlásil,“ pokračuje Čížková.
Dívka si nakonec alespoň vzpomněla, že bydlí v devátém patře a nedaleko stojí prodejna Albert. Popsané místo odpovídalo ulici M. Horákové. Po příjezdu na Moravské Předměstí ale děvče nepoznávalo panelové domy a tvrdilo, že ani prodejna není ta, u které bydlí. „Strážníkům se podařilo od dívky nakonec zjistit jméno základní školy, kterou navštěvuje její bratr. Proto se rozhodli, že se také tam pokusí získat nějaké další informace. Cestou přes Benešovu třídu však najednou postižené děvče poznalo místo, kde bydlí,“ přibližuje mluvčí.
Strážníci dívku doprovodili do bytu a předali matce. Ta přitom do té doby vůbec nevěděla, že se jí dcera ztratila.