Na umělém kanále v Tróji, kde mimo jiné trénuje také bývalý olympijský vítěz v kanoistice Lukáš Pollert, se závodu účastnilo pětadvacet posádek. Sedmnáct posádek bylo čtyřčlenných, osm šestičlenných. Tuto soutěž pořádá HZS hlavního města Prahy spolu s fakultou tělesné výchovy a sportu, která zajišťuje odborné rozhodčí a připravuje veškěré „záludnosti“ na trati.

Záchranáře Pardubického kraje letos zastupovali Petr Bolech, Richard Kubát, Aleš Doležal a Marek Víšek ve čtyřčlenných posádkách. V šestičlenných je pak ještě doplnili Tomáš Kubín a Libor Svoboda.

„V kategorii čtyřčlenných posádek se pardubičtí hasiči z územního odboru pardubice umístili na prvním místě a stali se tak mistry České republiky v raftu. V kategorii šestičlenných posádek pak pardubičtí záchranáři obsadili rovněž skvělé druhé místo,“ upřesnila našemu deníku mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Za vítězství si ale místní hasiči nepřivezli vavříny v podobě zlatého poháru zdaleka poprvé. Mistry republiky v raftu se totiž stali také v letech 1999, 2001, 2002, 2004, 2005 a naposledy také loni.