Otevřenými dveřmi od auta zde řidička osobního vozu srazila na zem dívku na motorce.

„K nehodě došlo na silnici v Holicích směrem od Velin. Dvaasedmdesátiletá řidička osobního vozu Škoda 105 zaparkovala u pravé krajnice a otvřela dveře na straně řidiče. Do nich vzápětí narazil malý motocykl, který projížděl po silnici vedle jejího vozu,“ řekla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.
Ačkoliv šestnáctiletá dívka nejela nijak rychle, nestačila už na nečekanou překážku zareagovat a vletěla do dveří. Následoval pád na vozovku, při kterém utrpěla lehké zranění. S ním byla převezena do pardubické nemocnice.

„Policisté na místě vyloučili u obou účastníků nehody požití alkoholu. Hmotná škoda byla vyčíslena na sedm tisíc korun,“ konstatovala Janovská.
Řidičku osobního vozidla ale čeká další vyšetřování.

„Protože se jednalo o dopravní nehodu, při které došlo ke zranění jednoho z účastníků, nešlo ji řešit na místě. Řidičku škodovky, která dívku z motorky srazila, teď čeká správní řízení. Za takto způsobenou nehodu ji tedy hrozí jednak finanční postih, a to, dvacet pět až padesát tisíc korun. Dále jí hrozí zákaz řízení na jeden až dva roky a za způsobenou nehodu navíc i připsání sedmi trestných bodů,“ prozradila policejní mluvčí.

„K nehodám, kdy řidič dveřmi srazí motocyklistu nebo cyklistu, dochází jen zřídka. Nebezpečí je hlavně v tom, že sražený jezdec může skončit pod jiným vozidlem,“ řekl jeden z pardubických policistů.