„Pachatel rozbil ráno, kolem deváté hodiny, okno u rodinného domku, vlezl dovnitř a chtěl ukrást DVD přehrávač. Byl ale při své „práci“ vyrušen sousedy, a tak věci nechal na místě a snažil se co nejrychleji zmizet,“ uvedla mluvčí pardubické policie Dana Hejkalová. Podle ní byl na místo ihned přivolán policejní psovod. „Zloděj byl schovaný v poli ječmene, přibližně dva kilometry od vykradeného domku,“ dodal našemu deníku jeden z pardubických policistů. Služební pes, německý ovčák jménem Dega, však dovedl policisty až k místu, kde se pachatel schoval. Zloděj ze setkání s mohutným ovčákem naštěstí pro něj vyvázl bez zranění.

Dalším šetřením bylo zjištěno, že se tento pachatel dopustil ještě několika dalších trestných činů a v kriminální činnosti není rozhodně žádným nováčkem. O den dříve totiž odcizil v Srchu měděný hromosvod a travní sekačku.

Policisté velmi oceňují všímavost a pomoc sousedů, kteří přispěli k oznámení celé události policistům. „V obdobných případech je k dopadení pachatele pomoc veřejnosti nezbytná. Nejlépe je, když lidé zareagují ihned a celou věc oznámí na linku 158,“ nabádá veřejnost policejní mluvčí.