Alespoň jejich výkazy činnosti se poslední dobou těmito zpožděními přímo hemží. Naštěstí se jednalo jen o bezvýznamná oznámení, ve kterých rozhodně nešlo o život.

V úterý ráno okolo šesté hodiny nahlásila na policii jedna žena „velmi závažný kriminální delikt“, a sice že u firmy v Černé za Bory parkuje vozidlo v zákazu stání. Protože ještě nebylo třeba zásahové jednotky, operační důstojník na místo vyslal alespoň autohlídku. Ta však buď přijela pozdě nebo se jednalo o výmysl ženy. „Policisté na místě již žádné špatně parkující vozidlo nenašli,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Další „zločin“ byl oznámen policistům na Dubině. V zahrádkářské kolonii Na Hůrkách prý nějaký muž táhne kárku, na které má naloženy různé plechy. „Nějaký aktivní oznamovatel chtěl, aby bylo prošetřeno, zda se nejedná o kradené plechy,“ potvrdil nám skutečnost jeden z policistů. I k tomuto případu však policisté dorazili se zpožděním. „Policisté zkontrolovali místo i okolí, ale žádného muže s kárkou již nenašli,“ konstatovala pro náš Deník pardubická policejní mluvčí Janovská.

Potřetí neúspěšná byla policejní hlídka, která jela zasahovat do herny, kde mělo podle oznámení dojít ke rvačce mezi hosty. „Na místo vyjela hlídka, která zjistila, že se nejedná o podezření ze žádného protiprávního jednání,“ dodala Janovská.

V neposlední řadě pak bylo na linku 158 oznámeno, že po silnici z obce Dubany do Třebosic jede bagr, který údajně řídí opilý bagrista. Ani v tomto případě není jasné, zda si někdo případ vymyslel nebo měla policie zpoždění. „Hlídka na místě ani v okolí žádný bagr nezaznamenala,“ potvrdila Markéta Janovská.

Malá rada na závěr. Než vytočíte linku 158, zvažte, jestli je to opravdu nezbytné. (Jan Šafář, Jiří Sejkora)