Podle našich informací havarovala služební Škoda Octavia s osádkou mužů zákona z oddělení hlídkové služby kolem půl deváté večer ve Svítkově. „Kolem 20.30 hodin jeli hlídkaři na zákrok. Začínalo ale právě sněžit a byl silný vítr. Zřejmě v důsledku těchto klimatických podmínek dostalo vozidlo smyk, vyjelo mimo silnici na chodník a narazilo do zábradlí,“ potvrdil nám nehodu jeden ze svědků.

Nehoda se obešla bez zranění a bez výraznějších škod. „Nová oktávka ale přeci jen něco stojí, takže i nějaké ťukance jsou vyčísleny do desetitisíců,“ řekl Deníku jeden z policistů. „Přesto, že se jedná jen o poničené plechy, je předběžná škoda vyčíslena na částku padesát tisíc korun,“ dodal policista.

Dopravní nehodu potvrdila i mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová. „Vše je momentálně v šetření. Jelikož se jednalo o příslušníka policie, nemohla být kolize projednána na místě,“ uvedla Pardubickému deníku policejní mluvčí.

Jak celá situace dopadne, to určí až následné šetření. Poškozená Škoda Octavia byla každopádně po nehodě odvezena odtahovou službou. Muži zákona poté pokračovali ve službě v jiném vozidle.

„Řidič mimo službu postaven nebyl. Alkohol byl na místě vyloučen a zatím není ani jasné, jak mohl či nemohl nehodu ovlivnit. Důvody k nějakým sankcím tedy zatím nejsou,“ řekl Pardubickému deníku jeden z policistů.