Restaurace Pamako na Hůrkách byla v minulých dnech svědkem výtržností. Uvnitř se totiž nepohodli čtyři cizinci, kteří následně rozpoutali konflikt.

Pivo letělo vzduchem

„Dva cizinci, Polák a Slovák, si zřejmě dělali legraci ze dvou Vietnamců, kteří seděli u druhého stolu. Ti si to ale nenechali moc dlouho líbit. Slovní narážky vyvrcholily tím, že jeden z asijských občanů vzal ze stolu sklenici s nedopitým pivem a přibližně ze tří metrů ji po jednom z cizinců hodil,“ popsal nám událost dobře informovaný zdroj. Půllitr zasáhl polského občana do hlavy a způsobil mu zranění.

Tím ale celá věc nekončila. Oba Asiaté se zřejmě chtěli pustit do nějaké větší bitky, neboť začali oba provokatéry nahánět po restauraci. „Nezraněný Slovák utíkal za pult a poté vběhl dveřmi do kuchyně, kde se zavřel. Jeden z Vietnamců nejprve dveřmi lomcoval, poté vytáhl nůž a demonstrativně ho do nich zabodl,“ potvrdil Deníku jeden z pardubických policistů.

Jelikož lehce zraněný muž, který měl od střepů v obličeji naštěstí jen drobné oděrky, utekl, neměli si již Asiaté s kým vyřizovat účty. Přesto dali před celou restaurací jasně najevo, že spory s nimi nemusejí být žádná legrace. „Jeden z Vietnamců pak opět vzal kuchyňský nůž a demonstrativně ho zabodl do stolu, kde před tím oba provokatéři seděli,“ dodal policista.

Oba vietnamské občany, kteří z restaurace poté odešli, zanedlouho zadrželi policisté. „Muži zákona je následně eskortovali na záchytku, kde jim bylo naměřeno 1,48 a 1,82 promile alkoholu. Po vystřízlivění putovali před policejního komisaře, který proti nim zahájil stíhání pro trestné činy výtržnictví a násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Podle zákona jim hrozí až dva roky vězení,“ potvrdila Deníku policejní mluvčí.