Odejít z tohoto světa se během posledních dnů rozhodli v Pardubicích dva lidé. Přesto, že se každý z nich rozhodl pro jiný způsob sebevraždy, společné měli to, že se je lékařům podařilo zachránit.

„V Lonkově ulici v Polabinách se rozhodl spáchat sebevraždu pětasedmdesátiletý muž. Po půl čtvrté ráno muž, který trpí zdravotními problémy, vyšel na balkon s úmyslem, že skočí dolů. To také následně udělal,“ řekl našemu Deníku jeden z pardubických policistů. Podle něj důchodce přežil jen díky tomu, že jeho byt je v prvním patře. „Muž dopadl na zem a těžce se zranil. Poté začal volat o pomoc. Momentálně je v nemocnici na jednotce intenzivní péče. „Stále je podezření na zlomeninu pánve či páteře,“ řekl Deníku dobře informovaný zdroj. Policie potvrdila, že se tento muž chtěl zabít kvůli špatnému zdravotnímu stavu.

Neúspěšnou sebevraždu má za sebou i 58letý muž z Opatovic nad Labem. Ten se chtěl oběsit ve sklepě svého rodinného domku. „Když ho manželka našla, ihned vyrozuměla linku 158 a přivolala záchranku,“ potvrdil nám jeden z pardubických policistů. Poté, co muže sundali, ihned začali s oživovacími pokusy. „Po poskytnutí první pomoci byl muž převezen do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Tam byl uveden do umělého spánku,“ potvrdil nám zdroj obeznámený s případem. Podle našich informací by však již měl být mimo ohrožení života.