„Krátce před šestnáctou hodinou došlo na silnici mezi Sezemicemi a Rokytnem v místě vyústění polní cesty na Choteč k vážné dopravní nehodě,“ potvrdila našemu Deníku mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová. Podle ní starší žena jedoucí na kole od Rokytna začala odbočovat vlevo na polní cestu, a to prý v době, kdy byla předjížděna osobním automobilem Ford Fiesta.

"Cyklistka vjela bezprostředně do jízdní dráhy vozidla. Došlo ke střetu, při němž auto skončilo v příkopu. Cyklistka byla při srážce vymrštěna přes přední kapotu a utrpěla těžká poranění, kterým na místě podlehla,“ upřesnila nám celou situaci policejní mluvčí.

Ke zranění jiných osob podle našich informací nedošlo. U zdrceného řidiče osobního automobilu policisté na místě vyloučili požití alkoholu.
„Vzniklá škoda na vozidle i na jízdním kole činí celkově čtyřicet tisíc korun,“ dodala Jitka Vavřinová.

Dopravní policisté žádají případné svědky této nedělní tragické kolize a zejména pak řidiče osobního auta Mercedes Benz, který zřejmě celou událost viděl a navíc měl údajně pomáhat také při následné první pomoci, aby se přihlásili na telefonní číslo 974 566 495 nebo přímo na bezplatnou tísňovou linku 158.