V úterý večer totiž došlo v jednom z paneláků v Bartoňově ulici na Dubině k loupežnému přepadení! „K loupeži došlo asi v 19.15 hodin. Přibližně třicetiletý muž se pod záminkou splacení dluhu chtěl vloudit ke své sousedce. Nakonec ji také přiměl k otevření dveří. Když otevřela, proti její vůli ji opět vtlačil do bytu, kam vešel za ní,“ popsal nám událost dobře informovaný zdroj.

Tím ale celá násilná akce vlastně teprve začala. Zloděj chtěl od 51leté ženy evidentně získat peníze, či něco, co by později mohl zpeněžit. Zašel tak daleko, že ženě vyhrožoval smrtí. „Vytáhl nůž, který si s sebou přinesl jen kvůli tomuto přepadení, a přiložil ho ženě ke krku. Řval na ni, ať mu dá mobil, peníze a platební kartu,“ dodal našemu Deníku zdroj. Žena se však bránila, a tak pachatelova agresivita stoupala. „Povalil ji, škrtil a následně také dusil polštářem,“ potvrdil nejmenovaný zdroj násilníkovy praktiky.

Jelikož žena pravděpodobně kladla násilníkovi značný odpor, svázal ji šňůrou na prádlo a do úst jí vložil roubík. Poté začal prohledávat celý byt. Odnesl si sto korun, mobilní telefon a klíče. Byt poté opustil a uzamkl, aniž by zraněné ženě pomohl. „Naštěstí měla jen lehká povrchová zranění a nějaké modřiny. Přesto, že ji lékař musel ošetřit, nejednalo se o nic vážného,“ dodal náš zdroj informaci z policejních kruhů.

Podle našich informací pardubická policie údajně totožnost pachatele zná, přestože se jej zatím nepodařilo zadržet. „K celému případu se v současné době vyjadřovat nebudeme. Mohu jen potvrdit, že jej opravdu šetříme,“ řekla nám na náš přímý dotaz tisková mluvčí pardubické policie Dana Hejkalová.