Muž ve Starých Čívicích přerazil vozidlem sloup veřejného osvětlení, žena na Přeloučsku se i s autem chtěla utopit.

Žena jedoucí z Lohenic na Přelouč vyjela ze silnice a namířila svůj vůz do slepého ramene Labe. I v tomto případě sehrál svou roli alkohol, žena totiž měla v dechu 0,79 promile alkoholu. Policie příčiny nehody šetří. I tentokrát však nejspíš za vším stojí problémy v osobním životě.

„Žena s vozidlem opustila silnici ne proto, že by nezvládla řízení, ale s úmyslem spáchat sebevraždu,“ potvrdil Pardubickému deníku dobře informovaný zdroj.

V obou nešťastných případech tedy jako prostředek k sebevraždě mělo posloužit auto. „Takové případy jsou spíše výjimečné,“ míní Petr Hejzlar, zástupce primáře psychiatrického oddělení pardubické nemocnice.

„Spáchat sebevraždu úmyslnou havárií s vozidlem je nebezpečné zejména pro ostatní lidi. Co však vede k výběru auta, jako prostředku sebevraždy, může být strach z bolesti. Člověk v autě má pocit, že jeho čin bude rychlý a spolehlivý. Je ale velmi těžké přesně určit, co je ten hlavní motiv. Bavíme se o způsobu chování, které se silně vymyká normálním způsobům uvažování. Je těžko i radit, jak takovým situacím předcházet. Obecně platí, že nejvíce mohou pomoci blízcí lidé, kteří dotyčného velmi dobře znají. Pokud dokáží zachytit změnu chování, která nasvědčuje vážným sebevražedným úmyslům, je určitě zapotřebí vyhledat odbornou pomoc,“ uvádí Hejzlar.