Ten původně jako znalec zkoumal duševní stav Petra Zelenky, obžalovaného z vražd v Havlíčkobrodské nemocnici. Byl ale odvolán, protože Zelenkův obhájce Jan Herout uspěl se stížností, že je Hubálek podjatý.

Soudce Jiří Vacek ho přesto předvolal jako svědka. Otec Bohumil Zelenka se s ním včera kvůli tomu na chodbě soudu dostal do ostrého slovního konfliktu. „Byl jste podjatý od začátku. Ještě jste ani Petra neviděl, a už jste o něm mluvil jako o vrahovi. Jste pokrytec, který tady nemá co dělat,“ řekl evidentně rozčilený Zelenka.

„Pane Zelenko, já jsem tady, protože mě předvolal soud, a nikdy jsem se podjatý necítil,“ odvětil mu Hubálek. Zelenka starší Hubálka počastoval dalšími ostrými výroky před zraky novinářů a televizních kamer. Zelenkův obhájce Jan Herout vznesl před soudem námitku pro podjatost svědka Hubálka a navrhl soudu, aby nebyl vůbec slyšen. Soudce ale námitku zamítl. Zelenka také označil dva policisty, kteří včera vypovídali o okolnostech prvotních výslechů po jeho zatčení, za lháře. Podle Zelenky na něj byl kladen psychický nátlak, aby se přiznal k 16 případům, a bylo mu vyhrožováno. Oba policisté se proti tomu ohradili.

Výslechem svědků pokračoval v pondělí u královéhradeckého krajského soudu proces s Petrem Zelenkou obviněným ze sedni vražd a deseti pokusů o vraždu. Jako svědci vypovídali policisté, které Zelenka obvinil, že ho při výsleších bili a vykonávali na něj psychický nátlak. Všichni popřeli, že by se jakéhokoli fyzického násilí na Zelenkovi dopustili. Ten vzápětí označil výpovědi policistů za lež a znovu zopakoval, že mu při výsleších vyhrožovali a bili ho. Kromě policistů včera vypovídalo také několik bývalých Zelenkových kolegyň z oddělení ARO havlíčkobrodské nemocnice. Zelenku hodnotily jako pracovitého kolegu. Petru Zelenkovi hrozí v případě prokázání viny doživotní trest.