V pondělí 18. června oznámila na policii 67letá žena z přelouče, že ji navštívil kolem třinácté hodiny neznámý muž. Argumentoval tím, že si u něj její syn objednal náhradní díly k osobnímu automobilu. „Představil se jako Pokorný z Přelouče. Žena mu pak na základě zřejmě fiktivního telefonátu s jejím synem, který vyřizoval před ní, vydala proti faktuře finanční hotovost ve výši deset tisíc korun,“ řekla našemu Deníku mluvčí pardubické policie Dana Hejkalová.
Syn podvedené ženy však následně uvedl, že o ničem neví, že si nic neobjednával a že s nikým o této věci telefonicky nemluvil. Policisté tak nyní neznámého muže hledají pro trestný čin podvodu, za což mu podle zákona hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Podle našich informací byl podvodník asi 175 centimetrů a mohlo mu být asi 40 až 45 let. „Podle svědectví měl být zavalitější postavy, měl mít kulatý obličej, hnědé, rovné, krátce střižené vlasy. Na sobě měl světlešedé plátěné kalhoty, světlou košili nebo tričko s krátkým rukávem. Hovořil česky se severomoravským dialektem například ve slově ´mama´,“ upřesnila Dana Hejkalová. Policie žádá všechny případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění totožnosti pravděpodobného pachatele, aby se přihlásili přímo na linku 158.