Autokino na závodišti 
KDY: 23. a 24. května
KDE: Dostihové závodiště v Pardubicích 
ZA KOLIK: 250 Kč/vozidlo 

V Pardubicích na dostihovém závodišti funguje autokino. Na filmové diváky čeká do 28. června celkem 36 filmů. Díky LED obrazovce, na které je obraz dobře viditelný i ve dne, budou promítány také filmy pro děti. 23.5. 19:00 hod – HANEBNÍ PANCHARTI; 24.5. 15:00 hodin JÁ, PADOUCH 1; 24.5. 19:00 hod – JAN PALACH

Mint Market
KDY: 23. května 
KDE: Automatické mlýny Pardubice 
ZA KOLIK: zdarma 

V sobotu se v areálu Automatických mlýnů v Pardubicích uskuteční další Mint Market. Na padesát prodejců nabídne za doprovodu dýdžejů vybrané módní kousky, šperky, kabelky, bio kosmetiku, hračky a další autorské designové výrobky. Chybět nebudou ani delikatesy. Vstup na akci je zdarma, Mint Market je bezbariérový a čtyřnozí parťáci jsou

Starý psi 
KDY: do 20. září 
KDE: Východočeská galerie, Zámek Pardubice  

Výstava Starý psi je součástí práce s pardubickou a východočeskou historií a uměním. Úplně poprvé komplexně pojmenovává a na základě archívního a orálního výzkumu prezentuje příběh druhé poloviny 20. století z pohledu pěti přátel, umělců, kteří měli v životě stejný start a podobné šance uspět. Výstava se věnuje pětici autorů spjatých s Pardubicemi: Alva Hajn, František Kyncl, Jiří Lacina, Bedřich Novotný, Josef Procházka. Otevřeno je od úterý – neděle 10:00 do 18:00 hodin.

Květena jižní Afriky 
KDY: do srpna 2020 
KDE: Muzeum dr. Emila Holuba Holice 

Ve spolupráci s Blatským muzeem v Soběslavi muzeum připravilo výstavu Květena jižní Afriky. Tvoří ji soubor fotografií krajin a především úchvatných rostlin Jihoafrické republiky, Namibie a Lesotha, jak je během svých cest jižní Afrikou zachytili pražští botanici Jan Suda a Radka Sudová. Otevřeno je pondělí až neděle: 9:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00.

Výlet do přírody 

KDE: Vysoké Chvojno 
 
Vyrazte na čerstvý vzduch. Nedaleko Holic se nachází malebná obec Vysoké Chvojno s dlouhou historií – v roce 1140 zde zemřel český kníže Soběslav I. V obci se nachází výběh bizonů – v ulici Na Drahách u odbočky zelené značky do Hoděšovic. Kdo má rád zvířátka, musí navštívit i zookoutek. Ten leží u penzionu Zámeček, ke kterému se dostanete, půjdete-li z návsi ulicí Hradiště a pak ulicí K Zámečku. U zámečku začíná naučná stezka Viselce, po které se vydáte do kopce do lesa a budete-li se jí držet, dorazíte až do starého arboreta, které založil v roce 1886 hrabě Alexander Pallavicini. V arboretu se nachází třeba pazerav sbíhavý nebo borovice Jeffreyova. Za arboretem se nachází přírodní rezervace U Parku s opukovými stráněmi s teplomilnou květenou. Pokračujte dále po zelené až do Poběžovic, kde se na rozcestníku vydáte po modré přes vrchol hory Kamenec až do stejnojmenné místní části Holic. Mezitím budete mít po pravé ruce Poběžovickou kotlinu, známé motokrosové závodiště, které dříve hostilo i závody mistrovství světa. V kamenci u sochy světce můžete jít do Holic o modré a prohlédnout si město – a po prohlídce po žluté do Podlesí, nebo jít u sochy rovně a za zastávkou odbočit vpravo a jít po silnici až ke křížku v Podlesí, kde se již napojíte na důvěrně známou naučnou stezku Viselce a po ní pokračujete kolem Hlubokého rybníka až do Vysokého Chvojna.