Štědrý den v kostele sv. Martina v Holicích 
KDY: 24. prosince
KDE: Holice 
 
Na Štědrý den si můžete vyzvednout Betlémské světlo. Skauti ho budou rozdávat od 9-11 hodin, pak je střídají farníci. Letos musíte přijít nejen s lampou, lucernou, ale musíte mít i roušku.

Štědrý den v kostele sv. Bartoloměje 
KDY: 24. prosince 
KDE: v Pardubicích

Štědrý den v kostele sv. Bartoloměje v Pardubicích:
08:00 – 22:00 otevřen kostel (předsíň)
Betlémské světlo, koledy (reprodukované)
16:00 – 18:00 otevřen kostel (včetně lodě)
Krátké slovo duchovního (16:00, 16:30, 17:00, 17:30)

Nejvíce ozdobený dům v Česku 
KDY: do 6. ledna 
KDE: Libišany 

V Libišanech na Pardubicku stojí nejvíce ozdobený dům v Česku. Na 105 tisíc světýlek se denně jezdí dívat desítky lidí. Světýlka se rozzáří každý den v 17 hodin a lidé je mohou vidět až do 21. hodiny. Obyvatelé domu slíbili, že budou svítit minimálně do Tří králů.

Betlémské světlo 
KDY: 24. prosince 
KDE: Sezemice 
 
Betlémské světlo, které je symbolem Vánoc a míru, si můžete převzít bezkontaktně a nepřetržitě také u skautské klubovny v Sezemicích.

Štědrovečerní muzejní noc letos jinak
KDY: 24. prosince 
KDE: Zámek Pardubice  

Východočeské muzeum zůstane letos 24. prosince večer zavřené, ale otevře aspoň zámeckou bránu a velké nádvoří. Návštěvníci se mohou těšit na slavnostní nasvícení zámku mezi osmou a jedenáctou hodinou večerní. Na nádvoří zůstanou kromě vánočního stromečku také obří historické vánoční pohlednice. Je třeba dodržovat rozestupy a používat roušky nebo respirátory.

Tip na výlet: Králický Sněžník
KDE: Králicko 

Už jste vystoupali na Králický Sněžník, který je se svými 1424 metry nejvyšším vrcholem Pardubického kraje? Pokud bude přát počasí, budete odměněni úžasným výhledem, zejména na Hrubý Jeseník, Orlické hory a Kladskou kotlinu v Polsku. Pod vrcholem pramení řeka Morava a nedaleko u základů bývalé Liechtensteinovy chaty stojí soška Slůněte, které je nezaměnitelným symbolem Králického Sněžníku. Jak nejlépe nahoru? Cest je na výběr několik. Například z Dolní Moravy (z konečné autobusu) je to po žluté turistické značce asi 10 km. Z Prostřední Lipky po červené je vrchol vzdálen 18 km a ze Stříbrnic po žluté turistické značce asi 7,5 km. 

Tip na výlet: Polička
KDE: Svitavsko  

Polička je jedinečné město s bohatou historií. Mohutné gotické hradby obepínají celé historické jádro. Na Palackého náměstí čekají barokní skvosty - radnice připomínající palác a také 22 metrů vysoký morový sloup, který byl vybudován v 18. století jako poděkování za ochránění města před morem. Impozantní stavbou je kostel svatého Jakuba, kde se ve světničce v ochozu věže roku 1890 narodil hudební skladatel Bohuslav Martinů. Toto město rozhodně stojí za návštěvu.